Екс-керівник Асоціації виробників молока буде курувати експорт-імпорт та співпрацю з профільними асоціаціями, повідомляє "Агравері".
Кандидатуру Андрія Дикуна на посаду міністра, а згодом заступника міністра, висували ряд найбільш чисельних профільних асоціацій, за якими стоять фермери - АВМ, АСУ і т.д.
Андрій Дикун відзначився тим, що перебуваючи на посаді президента Асоціації виробників молока, зумів налагодити співпрацю ЄБРР і ФАО з фермерами України та започаткував низку всеукраїнських свят, які популяризували здоровий спосіб життя та вживання молокопродуктів. Також він зумів налагодити постачання фермерам, що входять до асоціацій, ветеринарної продукції без спекулятивної складової, чим підняв рентабельність і конкурентноспроможність господарств.
Коли міністром було призначено Ігоря Швайку, АВМ, АСУ, Союз молочних переробників та ряд інших, виснули вимоги до роботи нового міністра. Аби виконати вимоги, Ігор Швайка запропонував на посаду заступника Андрія Дикуна. Кандидатуру схвалили асоціації, Майдан, і згодом — прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк.
На новій посаді Андрій Дикун буде займатися питанням тваринництва, експорту-імпорту та міжнародної співпраці.
А також виконувати завдання, які... сам же поставив міністерству разом з фермерами...
1. Стабільність в роботі аграрія:
— продовження мараторію на продаж землі до 2025 року;
— продовження терміну дії податкових пільг для сільгоспвиробників до 2025-го року;
2. Провести роботу спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством доходів і зборів, Міністерством екології, з метою зменшення бюрократичного навантаження на аграрний сектор країни.
3. Запровадження прозорої системи підтримки для сільгоспвиробників, щоб кожен мав можливість скористатись пільгами.
4. Забезпечення посівних робіт в 2014 роціпотрібно:
— послаблення тиску на дистриб’юторів агрохімії. Вирішення проблемних моментів з регулювання імпорту та продажу в Україні;
— припинити безкінечні перевірки фермерських господарств;
— врегулювання ситуації з реєстрацією оренди землі (пришвидшення та спрощення реєстрації) та передачею в оренду земель державної та комунальної власності (зокрема польові дороги);
5. Робота в перспективі:
— розвиток міжнародних ринків для експорту вітчизняної сільгосппродукції;
— розвиток кооперації дрібних та середніх фермерів;
— перезавантаження аграрної освіти в Україні. Агробізнес і освіта мають бути одним цілим;
— залучення міжнародних фінансових організації до кредитування агросектору України (ЄБРР, IFC);— Реформування структури МінАПП (зменшення коштів на утримання структурних підрозділів МінАПП);
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram