Уманчанин оголосив незалежність від тарифів і платить 70 грн за тепло

22 листопада 2015, 14:20

1

Зігрітися економно, жити комфортно. Унікальний спосіб зекономити сімейний бюджет і не розорятися за російський газ втілив у життя уманчанин Олександр Кустовський з дружиною… Вони перетворили свою чотирикімнатну квартиру на «енергетичну фортецю». І поки одні отримують великі рахунки за опалення, вони і зараз можуть похвалитися, що за місяць сплачують від 70 до 200 гривень за тепло. Але це тільки початок – в планах подружжя повна енергетична незалежність, пише Вечірня Умань.

В прихожій Україна, на кухні Африка, в коридорі Єгипет, в спальні Китай і Вєтнам, а в усій квартирі – тепло і енергоефективність. Уманське подружжя Кустовських не чекали нових тарифів Яценюка. А змінювали своє житло так, щоб у ньому було комфортно і по-мінімуму залежати від уманських тепломереж. В здавалося звичайній уманській квартирі обладнали низькотемпературне газове опалення, електричне опалення і… справжній камін з акумулюючою кладкою.  І головне – усі зміни офіційно оформлені.

Кожній квартирі – свій «реактор»

Сідаючи пити чай, Олександр Кустовський жартує: каже, що зараз він запустить «реактор». За кілька хвилин – і у квартирі п'ятиповерхового будинку на всю палає справжній вогонь. Тепло розходиться кімнатами майже миттєво, разом з приємним запахом і тріскотінням дров.

- Люблю вогонь. І люблю тепло, – зізнається Олександр, – тому і робив квартиру «для себе». У мене тут не знайдете жодного «неекологічного» матеріалу – усе натуральне. Стеля оздоблена деревом, стіни – глиною, цеглою і ракушняком. Камін обклав кримською галькою, яку назбирав під час подорожі. Прихожа – в українському стилі. Спальня – Китай і Вєтнам. Коридор – Єгипет. А частина кухні – Африка. Хоча був я тільки в Турції і країнах Європи і Прибалтики.

Проте найбільша гордість – це енергоефективність.

- Зараз за опалення десь гривень 70 нагорить, – зізнається Олександр, – а ось в морозні місяці мабуть буде гривень 200. Якщо не буду розтоплювати камін.

За основне тепло в квартирі відповідає старенький газовий котел Житомир. Проте архаїчну і просту конструкцію українського котла доповнюють «теплі поли». Через це котлу не потрібно спалювати багато газу – поли досить нагріти до 25-30 градусів.

- Це і є «низькотемпературне опалення», - розповідає Олександр, – бо батареям потрібно більше градусів. Від 40. Тому котел працює на «мінімумі» - і в квартирі тепло.

Проте лише газу обігрів квартири Олександр не довірив. У дитячій кімнаті та спальні додатково стоїть по одній батареї. Куди вкручені автоматичні тени з термостатом. Функція батарей – якщо раптом з якоїсь причини не буде газу, то в кімнатах залишиться потрібна температура. Щоправда, якщо не працює камін.

- Коли ми розпалюємо вогонь, то ні котел, ні тени не працюють -  тепла камін дає багато і надовго. Увечері запалив – і до ранку в теплі. Ще й шашлики можна посмажити, не виходячи з квартири, – сміється Олександр.

2

Сонце замість батарей

Ще однією особливістю квартири – це любов до сонця. Замість радянських вікон Олександр облаштував велетенські вікна від підлоги до стелі. Вони потрібні, щоб до квартири потрапляло більше сонця.

- Квартира зручно розташована – північна сторона «глуха», а східна і західна мали виходи на балкони. Ось я ії і переробив, – зізнається Олександр, – зранку сонце нагріває одну сторону квартири, а після обіду – другу. Добре, зручно та комфортно. Роздумую ще над установкою сонячних колекторів і батарей. Аби отримувати від сонця більше тепла та електроенергії. Тоді узагалі можна буде не нервувати через тарифи – ні на тепло, ні на електроенергію. Чого бажаю і всім українцям...

3

Поділитись

Коментарі

Вгору