Уманчан кличуть на джаз-мануш

28 червня 2015, 18:40

tretya_techiya2

З 10 по 12 липня в Умані відбудеться джазовий фестиваль під назвою «Третя Течія». Для уманчан він стане особливим, тому що вони матимуть змогу вживу почути виступи джазових колективів. Серед них і гурт «Hot Gypsy Jazz Quartet», який на чолі з Сергієм Овсянніковим презентує європейський стиль джазу, відомий як джаз-мануш, повідомляє 04744.info.

У фестивалі також братимуть участь і такі виконавці як гурт бас-гитариста Ігоря Закуса «ZBand», Сергій Крашенінніков та «Cherkasy jazz quintet», гурт «Руки в Брюки», «Jazz Lyre» та «Іван Блюз».

Також у програму фестивалю будуть влючені такі заходи: майстер-класи майстрів живопису, виставки-продаж картин та сувенірів, розваги для дітей, гріль-меню, вечірній концерт відомих джазових і блюзових колективів, jamsession (виступи запрошених музикантів після концерту в неформальній атмосфері).

Місцем проведення даного фестивалю буде центральний сквер міста Умані. Усі бажаючі матимуть змогу безкоштовно насолодитися виступом виконавців та отримати масу задоволення.

tretya_techiya

До речі, джаз-мануш (jazz-manouche) — європейський напрямок джазу, відомий також як циганський джаз (gypsyjazz) і циганський свінг (gypsy-swing) поєднує в собі традиційну музику циган етнічної групи «мануш» і свінг.

Зазвичай в колективах, які виконують музику цього стилю, відсутні ударні інструменти. Цей стиль з’явився завдяки відомому гітаристу Джанго Рейнхардту, який професійно виступав в 40-х роках минулого століття. Сьогодні ця музика знову популярна, і набула більш свіжого відтінку. Найчастіше можна почути джаз цього напрямку в Європі, в Україні зараз не так багато груп, проте яскравими представниками є «Hot Gypsy Jazz Quartet».

Засновником і душею гурту «Hot Gypsy Jazz Quartet» є Сергій Овсянніков – київський джазовий гітарист і композитор,  творець багатьох авторських проектів, адепт стилю джаз-мануш, який бере участь як в українських, так і міжнародних музичних фестивалях. Один з перших українських гітаристів, хто записав безліч авторських альбомів.

«Європейська альтернатива американському джазу того часу», − так охарактеризовує циганський свінг Сергій Овсянніков.

Коментарі

Вгору