Україна зможе дати надійну відсіч Росії у разі війни, – військовий комісар

14 березня 2014, 17:25

Військовий комісар Черкас Євген Корж спростував чутки, про те, що українським військовим немає чим захищати Батьківщину та дати надійну відсіч Росії. Попри те, що озброєння української арміє є менш чисельним та трохи застарілим, але за допомогою нього можна дати ефективну відсіч ворогу. 

Про це він повідомив сьогодні, 14 березня, під час позачергового засідання сесії міськради.

- Багато хто сьогодні розповідає, що нам немає чим воювати, що у нас усе розграбовано, розбито. У нас є чим воювати! Ми можемо дати надійну відсіч і стримування. У нас озброєння, як і в Росії, може воно менш чисельне і трохи морально застаріле, але воно діє та ефективне. Якщо росіяни надумають воювати, то проти них буде застосовано ту ж зброю, - заявив Євген Корж.

За його словами, наразі проведені всі заходи для мобілізації людських ресурсів. А станом на 17.00 13 березня у військкоматі зареєстровано 1233 військовозобов’язаних, а точніше добровольців.

- Мобілізація - це не те, що усі думають: прийшов у військомат, взяв зброю і пішов воювати. Це цілий комплекс заходів, націлений на переведення установ, організацій, підприємств на режим функціонування в умовах надзвичайного стану, а військових частин, установ і організацій збройних сил - на штати воєнного часу. Наразі мобілізацію не оголошено, ведуться лише підготовчі заходи до її проведення. Тож не варто впадати в паніку і агонію. Військові частини і установи збройних сил приведені в повну бойову готовність, що передбачає повну заправку танків до максимального запасу ходу, завантажені всі боєприпаси, те що необхідно укомплектовано. Екіпаж знаходиться в військовій частині до виконання завдань за призначенням. Також проводяться збори з військовозобов'язаними, зазначив військовий комісар міста.

Також він наголосив, що зараз усім бажаючим не потрібно бігти до військомату.

- Мені не потрібен у військкоматі загал, тобто усі, хто хочуть - йдуть. Мобілізаційними нарядами визначено військово-облікові спеціальності, яких ми викликаємо по мобілізації. Практично усі ці люди оповіщені, перебувають в місті. На 17.00 13 березня зареєстровано 1233 добровольці. Це демонструє високий рівень патріотизму. Я не знаю, про що думає Росія, якщо необхідно буде стати на захист України, то це буде зроблено, - підкреслив Євген Корж.

Також він закликав депутатів заспокоювати людей на своїх округах, щоб громадяни зберігали спокій і не впадали в паніку.

Вгору