Українцям пояснили, чому побільшало годин відключення світла

21 листопада 2025, 11:05

Графіки відключень світла для українців стали жорсткішими через те, що доставляти електроенергію від працюючих атомних станцій стає дедалі складніше.

Про це написав у Facebook генеральний директор компанії Yasno, що входить до Групи ДТЕК, Сергій Коваленко.

За його словами, ворог б’є не лише по станціях, а й по мережах. Доставляти електроенергію від працюючих атомних станцій стає все складніше, бо:

• 7 областей були під ударами;

• 3 АЕС через пошкодження мереж знизили потужність;

• 2 АЕС із початку листопада працюють зі зменшеною генерацією, а після останнього обстрілу втратили ще одну високовольтну лінію;

• 1 АЕС втратила частину зовнішнього підключення.

"У результаті маємо 4 реактори з 9, які працюють на зниженій потужності. Сюди ж додається необхідність проводити ремонтні роботи на низці ліній. А з огляду на похолодання навантаження на енергосистему лише зростає, - каже Коваленко. - Повірте, енергетики працюють 24/7 та щодня роблять усе можливе, щоб світла стало більше. Але з кожним обстрілом стає складніше".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Реклама
Реклама
Вгору