Українці більше не зможуть виїжджати за кордон за довідкою про інвалідність

14 листопада 2022, 20:25

Українці з інвалідністю більше не мають права перетинати кордон України на підставі довідки МСЕК. Для цього будуть потрібні інші документи, які дають можливість ідентифікувати особу, пише Фокус.

Кабмін виключив довідку МСЕК (медико-санітарної експертизи) із переліку документів, які дають українцям можливість безперешкодно перетинати кордон. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті Кабміну.

За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, широкомасштабна агресія рф проти України та мобілізація українських чоловіків спровокувала виникнення в деяких осіб бажання "підзаробити" на забороні виїзду за кордон.

Основна проблема з довідкою МСЕК полягала в тому, що вона не містила даних, які дозволяють ідентифікувати особу, яка її надає, тому були великі ризики підробки цього документа.

Які документи дають право на виїзд за кордон під час воєнного стану громадянам із інвалідністю:

  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, у яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору