Українські легенди про Святого Миколая: три мішки золота, чарівна книга та інші невідомі таємниці

19 грудня 2019, 23:06

Зовсім скоро українці святкуватимуть День святого Миколая. Однак не всі знають, що Чудотворець прославився не тільки своїми таємними дарами для дітей, але і чудесами, які творив і за життя і після смерті. В Україні існує багато легенд про святого.

Про найвідоміші ви можете прочитати в цій статті від znaj.ua.

Святий Миколай і три мішечки золота

Миколая Чудотворець вирішив допомогти бідній сім'ї, в якій були три дочки, батько яких хотів продати їх. Він підкинув дівчатам під Різдво три мішечки із золотими монетами.

Інша легенда свідчить, що золоті монетки він не клав під подушку, а підкидав в трубу, щоб вони потрапили в шкарпетки, що висять біля каміну. Тому тепер католики підкладають подарунки в шкарпетки біля каміну.

Святий Миколай, покровитель моряків і селян

Здавна святого вважали своїм заступником моряки і рибалки. За легендою, він зміг заспокоїти розбурхане море і допомогти повернуться додому морякам. Саме тому голландці присвятили йому свою столицю - Амстердам.

Святий Миколай і його маленький друг

Мало хто помічав, але дуже часто на листівках святого Миколая зображують не самого, а з чотириногим другом - осликом. Зазначимо, що цей ослик особливий, тому що у нього сріблясто-сіра шерсть земної породи. Він завжди супроводжує Миколая Чудотворця і допомагає йому розносити подарунки дітям. Подейкують, що цей ослик пра-пра-правнук того самого знаменитого осла, який ввіз в Єрусалим 2 тис. років тому – Сина Господнього Ісуса Христа.

Святий Миколай і його чарівна книга

Кажуть, у святого Миколая є чарівна книга, в якій записані відомості про всіх людей на Землі. Там є всі хороші і погані справи, які за рік зробив чоловік. Тому і кажуть, що якщо ти себе в цьому році погано вів, то під подушкою знайдеш вранці прутик.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору