Четверо незрячих черкасців училися опановувати SUP-дошки. Це водний вид спорту, під час якого серфер, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою весла. Про це повідомляє "UA:Черкаси".
На Черкащині SUP започаткував торік черкасець Любомир Коломієць. За цей час він створив обласну федерацію та заснував команду «SUP-TEAM». Тепер вони навчають інших цьому виду спорту.
Учасник команди «SUP-TEAM» Денис Городнюк проводить для черкасців інструктаж перед виходом на воду. Розповідає, на дошці тренуватимуть по двоє осіб.
- Для мене – це теж перший досвід. Я думаю, що ми будемо разом відпрацьовувати, розмовляти. Будемо використовувати, працювати з голосом. Працювати з людьми. Працювати з командою. Повільно, спокійно. Не будемо нікуди спішити. Базові, якісь вправи. Найголовніше – наша ідея, не відштовхнути людей від сапів, а навпаки залучити ще більше людей, каже черкащанин.
Першим спробував веслувати на САП-дошці черкасець Павло Чепчур.
- Я спочатку уявив собі серфінгову дошку, я уявляю, що це таке. По хвилях плавати і на хвилях вгору-вниз. Тут трошки інший принцип, але теж цікаво. Тут основне – це синхронізуватись з командою. Тому що, якщо не бачиш, то все-таки треба відчувати більше людей, сусіда, щоб з ними синхронно плавати. Це найтяжче для мене, - розповідає чоловік.
Готується вийти на воду 28-річний Андрій Граб. Розповідає, чому вирішив долучитись до такого виду спорту.
- Для мене це можна і сказати і авантюра, тому що я сам по життю такий авантюрист. Щось, якщо нове запропонували я від нього не спішу відмовлятись. Я думаю, складно не буде. Відчуття – та давайте вже погребемо, ну що ж ми тут стоїмо. Вітер віє, а сонця немає. Треба брати інструмент в руки і погнали, - говорить Андрій.
Андрій Медяник не вперше на воді. Чоловік розповідає, які види спорту спробував. Додає – надалі планує займатись на САП-дошках.
- Я не мав уявлення, що це таке. До цього катався на тандемі, плавав на байдарці. Ну і вирішив спробувати тут. Дізнатись, як воно. Треба бути спокійним, впевненим в собі і тримати рівновагу, говорить чоловік.
Зі слів Любомира Коломійця цей вид спорту, розвинений за кордом, нині набирає обертів в Україні. Додає – черкаська команда цьогоріч виступає на чемпіонаті України та вперше започатковує тренування для незрячих.
- Це такі самі люди, як ми і я хочу, щоб вони це відчули. Я знаю, що вони цього не побачать, але суть нашої команди, що ми не просто їх вчимо. Це наш стиль життя, я хочу, щоб вони трішки перейнялись нашою філософією. Філософією людей, які живуть в цьому місці на воді. Відчули цей баланс, - додає Любомир.
Зі слів Любомира Коломійця наступне тренування вони проведуть 21 серпня для учасників операції об’єднаних сил.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram