Учень черкаської гімназії підкорив одну з найвищих гір Кавказу

13 червня 2018, 09:38

Учень 8-Г класу Дев'ятої гімназії Ростислав Гайдаш здійснив сходження на Казбек – одну з найвищих гір Кавказу, повідомляє навчальний заклад на своїй сторінці у facebook.

Літні канікули учень черкаської Дев'ятої гімназії Ростислав Гайдаш проводить не на сонячному пляжі, а у засніжених горах. На початку літа хлопець у складі команди Черкаської обласної федерації альпінізму і скелелазіння відправився до Грузії, аби там підкорити одну з найвищих та найкрасивіших гір Кавказу – Казбек. Сходження тривало три дні – з 3 до 7 червня.

- Казбек подарував на вершині чудову погоду! Всі втомлені, проте живі-здорові та щасливі! - так коротко в смс телефоном описали свої враження від сходження учасники.

Ростислав Гайдаш займається альпінізмом 3 роки. Не зважаючи на свій юний вік, він уже має звання «Альпініст України» та підкорив не одну вершину, серед яких гора -двотисячник Петрос та найвища гора України – Говерла.

Казбек розташовано на сході Головного Кавказького хребта, на кордоні Північної Осетіі і Грузії. Її називають горою-п’ятитисячником, бо заввишки сягає 5033 м. У перекладі з грузинської мови назва гори звучить, як «гора з льодовою вершиною», адже навіть на початку літа температура повітря там сягає мінус 10 градусів.

Вгору