Учасники навколосвітнього автопробігу “Подаруй надію” відвідали Черкаський обласний центр служби крові. Там гості обговорили важливість розвитку донорства в Україні.
Благодійний пробіг організували в підтримку дітей з інвалідністю та для збору коштів на побудову всеукраїнського реабілітаційного центру для дітей, хворих на гемофілію А і В, хворобу Віллебранда, ДЦП та аутизм. Маршрут навколосвітнього автопробігу проходитиме через більшість обласних центрів України, країни Євросоюзу, Великобританію, Канаду, США, Південну Америку, Африку, Близький Схід, Австралію, Азію, Японію та інші.
Автори і учасники проєкту - Андрій Закутній та його 16-річний син Андрій, який хворіє на гемофілію. Андрій Закутній-старший розповідає, що під час свого благодійного автопробігу, значну увагу вони приділяють центрам крові.
- У тих регіонах, де є такі центри, відсоток донорів більший. А це дуже потрібно у наші нелегкі часи. Адже на основі плазми, яку здають в центрі крові, виготовляють препарати, завдяки яким можуть повноцінно жити люди з гемофілією і можуть собі дозволити, в тому числі, такі поїздки. Тому я хотів би подякувати компаніям за те, що вони відкривають та розвивають такі центри в Україні, - говорить пан Андрій.
Директор Черкаського обласного центру служби крові Ярослав Березань говорить, нині існує певна кількість лікувальних препаратів, які можуть бути вироблені виключно з компонентів крові людини.
- Ліки для людей, хворих на гемофілію, виробляються якраз з плазми і замінити їх нічим не можливо. З компонентів крові виготовляють також вакцину для вагітних, коли можливий резус-конфлікт між матір’ю та батьком дитини. Створюють препарати для покращення імунітету під час тяжких хвороб, також плазму зараз активно використовують для винайдення вакцини проти коронавірусу. Препаратів на основі компонентів крові небагато, але вони дорогі, рідкісні та специфічні. Тому збільшення донорів плазми дозволить виробляти більше ліків за меншою вартістю, - зауважує директор центру крові.
За його словами, зараз база донорів збільшилася в три рази, тільки в липні до закладу прийшли більше півтори тисячі охочих здати кров.
16-річний учасник автопробігу Андрій говорить, що донори роблять великий вклад в лікування хворих, зокрема на гемофілію.
- Саме тому підтримка центрів крові важлива для кожного громадянина нашої країни, адже хвороби можуть торкнутися кожного. Рівень переливання крові, який ми побачили в Черкасах - це чудово. Мене дуже тішить те, що в Україні з’являються нові центри, вони розвиваються, переймають закордонний досвід. Я всіма можливими способами хотів би підтримати та популяризувати таку практику, - каже хлопець.
Наостанок, учасники благодійного автопробігу закликали всіх небайдужих здавати кров.
- Наш проєкт називається “Подаруй надію” і я хочу сказати, що якщо ви здасте кров або плазму, ви не тільки подаруєте надію, а й зможете врятувати чиєсь життя. Будь ласка, ставайте донорами. У цих центрах все стерильно, професійно, найновіше обладнання. Тому боятися нічого, - говорить Андрій Закутній.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram