У художній майстерні Івана Фізера виготовляють пам’ятний знак, присвячений Першому зимовому походу армії Української Народної Республіки. Знак буде встановлено в Золотоноші, де 15 лютого 1920 року точилися бої між кінним полком Чорних запорожців УНР і більшовицькими військами, пише Прочерк.
«Робота в художній майстерні кипить, не зважаючи на пізню годину – перший же місяць 2017-го року, Року 100-літнього ювілею Української революції, Черкащина зустрічатиме, вшановуючи Героїв Першого Зимового походу – "чорношличників", які визволяли Золотоношу», – написав у Facebook начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Олег Островський. Аби «трішки привідкрити завісу над роботою митців, він опублікував дві світлини.
У Першому зимовому поході Армії УНР (6 грудня 1919 – 6 травня 1920 року) під проводом Михайла Омеляновича-Павленка брало участь близько 5000 осіб, але половина з них становили нестройові частини. Головним завданням Зимового походу було збереження присутності української армії на українській території, у тилу більшовиків та денікінців, шляхом партизанських дій, в той час, як її Головний Отаман Петлюра перебував зi своїм штабом у Варшавi. Усі бійці, які повернулися з походу, отримали найвищу нагороду УНР – орден Залізного Хреста.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram