У Золотоноші потенційний інвестор хоче збудувати біологічну теплоелектростанцію. Утім, таке будівництво викликало неабиякий супротив у місцевого населення. Щоб почути думки містян, а також пропозицію інвестора, у місті зібрали громадські слухання.
На слухання прийшли не лише жителі міста, а й люди із села Новодмитрівка, яке межує із Золотоношею. Саме неподалік цього населеного пункту і знаходиться земельна ділянка, яку пропонують під проектування. Територія вважається промисловою зоною Золотоноші.
Зводити ТЕС планує компанія «Котельно-механічний завод «Пархоменко». Представник компанії, керівник проекту по будівництву ТЕС на біомасі Ігор Сісько зазначив, що КМЗП має інвестиційні та представницькі угоди із різними європейськими компаніями.
- Наші потужності дозволяють будувати ТЕС на території України. Міні-ТЕС, яка працює або на соломі, або на деревині, ми можемо збудувати «під ключ». Тож з минулого року активно втілюємо проекти в біоенергетиці. А через те, що газ зараз дуже дорогий, то такий напрямок дуже швидко розвивається, - зауважив пан Ігор. - Зараз ми працюємо з австрійськими інвесторами, які вкладають кошти в біоенергетику по всьому світу.
Щодо Золотоноші, говорить він, то йдеться про станцію, тепловою потужністю 25 мегават, яка працює виключно на відходах лісового господарства.
- Щепа – це ідеальна біомаса, - розтлумачує представник і додає, що схожі площадки розробляються ще у двох областях. - ТЕС, відповідно до проектних розрахунків, матиме два рівні очистки.
Однак пояснення представників інвестора людей не вдовольнили і свого схвалення на будівництво вони не дали. Люди побоюються, що така станція хоч і даватиме дохід до бюджету, але буде шкідливою для екології та здоров’я.
Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський говорить, що, ймовірно, таке несприйняття золотонісцями можливого інвестора спровоковане неправдивою інформацією, що сировиною для ТЕС буде солома. Саме такі чутки певний час поширювалися в місті. У той час, як представник інвестора твердить, що єдина сировина, яка може використовуватися ТЕС, – це деревина.
- Завжди, коли в місті з’являється потенційний інвестор, ми збираємо разом екологів, санстанцію, газову службу, енергетиків, комунальників. І разом обговорюємо всі питання щодо інвестиційної пропозиції. Якщо заперечень від цих служб немає, то лише тоді запускаємо процедуру, одиним з етапів якої якраз і є громадські слухання, - зауважує Віталій Войцехівський. – Якби екологія дала негативний висновок, то ми б навіть не продовжували далі мову про ТЕС.
Він зазначає, що в місті до думки громади завжди дослухаються. Як приклад, наводить схожі слухання по встановленню у Золотоноші двох газових заправок. Тоді, каже міський голова, люди не підтримали цю ідею, і заправки ніхто не будував.
- Щодо нинішнього інвестора, то його пропозиція виявилася цікава з огляду на вироблення енергії. Тепер, довідавшись реакцію жителів міста, це питання будемо вивчати ретельніше. Ми для того і зібралися, щоб почути людей, - запевняє Віталій Войцехівський. - Бо ж наше перше питання до всіх потенційних інвесторів – чи не постраждає від їхнього виробництва наша екологія. Й таким чином, зараз усі підприємства, які працюють у місті – екологічно безпечні. Екологія – це для нас основне.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram