У Золотоноші розгорнув діяльність загін тероборони

31 січня 2022, 08:43

На території нашого міста діє батальйон територіальної оборони військової частини «А 7323». У межах Черкащини створено 5 таких підрозділів: у Золотоноші, Черкасах, Черкаському районі, Звенигородці та Умані. Вони є складовими єдиної бригади, що базується у Черкасах, інформує Золотоноша.City.

У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців Збройних Cил України. Їхнє завдання − командування, навчання та бойове злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві і захищатимуть територію, де проживають. А також забезпечення повноцінного функціонування органів місцевого самоврядування, виявлення та боротьба з диверсійними групами та незаконними формуваннями, охорона стратегічно важливих об’єктів, підтримка правового режиму тощо. Кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб.

Золотоніський батальйон тероборони очолює Євген Ковальчук, його заступником став В’ячеслав Ковтун. Цим призначенням передувала зустріч і співбесіда безпосередньо з командуванням сухопутних військ «Північ».

− Зараз йде формування штату 45 осіб, наше організаційне ядро, − розповів В’ячеслав Ковтун. − Готуємо документацію на склад батальйону, встановлюємо місце перебування офіцерів запасу, щоб у випадку оголошення мобілізації чи особливого періоду ми могли з ними зв’язатися. До складу оргядра входять офіцери та інструктори з числа колишніх військових, офіцери запасу. Є такі, що переведені з інших військових частин. Не секрет, що багато офіцерів запасу проходили військову службу, а дехто має офіцерське звання без практичних навичок. Але їм ніхто не може відмовити у бажанні служити, бути корисним народу. Тому вони займають посади, що не передбачають бойового зіткнення, тобто, роботу в штабі.

За словами В’ячеслава Івановича, членом батальйону може стати будь-який офіцер запасу віком до 57 років, а також солдати, сержанти. Хоча наразі до вищого командування подане прохання підняти віковий ценз до 62 років. У кожному військкоматі існує приписний особовий склад. У випадку оголошення особливого періоду ці люди будуть оповіщені і призвані в батальйон. Вони пройдуть бойове злагодження і будуть виконувати задачі, поставлені керівництвом.

Після завершення формування батальйону підрозділ тероборони функціонуватиме і в мирний час. Щомісяця буде визначений стрілецький день, протягом якого проводитимуться тактичні навчання, заняття з медицини, зв’язку, стрільби. Або ж виїзні навчання: як розгорнути роту, виставити блок-пости тощо. Кожні 2 тижні інструктори навчатимуть бійців по відділеннях тактичним навичкам, специфіці розмінування-замінування.

Нагадаємо, у Черкасах розповіли, як захищатимуть місто від можливого вторгнення РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція розповіла черкащанам, що треба покласти в тривожну валізу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору