У Жашківській ОТГ відроджують дитячо-юнацький футбол

29 листопада 2019, 14:26

Віднедавна у Жашкові проводяться тренування з футболу. Заняття організовані для дітей віком від 3 до 14 років. Саме ця вікова категорія любителів футболу не охоплена тренуваннями на теренах ледь не всієї Черкащини. Гаряче бажання навчитися грі виявили бажання майже 60 дітей. Навчання проводять два тренери. 

Передбачається, в майбутньому в Жашківській ОТГ запрацює повноцінна Академія футболу. Але, про все по-порядку.

Король спорту вмирає

Сьогодні рівень тренувань та вдосконалення футболістів досяг нових висот у багатьох країнах. У своєму розвитку футбол випереджає інші види спорту. Але не в Україні. Основна проблема сучасного українського футболу – його недостатній розвиток на дитячо-юнацькому рівні.

Ідея створити Академію футболу у Жашкові – витає в повітрі років десять. Сьогодні у командах Жашківщини одні ветерани. Не виховується покоління спортсменів на зміну, нема відбору кращих із кращих, і тих, хто опанував техніку футболу – теж нема. Ось чому ФСК «Жашків» кільканадцять років поспіль не бере участь в турнірах обласного значення.

Кузня кадрів чи гурток за інтересами?

Відродження футболу стало можливим лише зі створенням Жашківської ОТГ. Ініціатива голови ГО «ФСК «Жашків»», а нині – директора КУ «Стадіон  ім.Ю.Гагаріна» Богдана Лавренюка знайшла підтримку в міського голови Ігоря Цибровського. Проаналізувавши ситуацію, вирішили: потрібно діяти негайно, адже інтерес до цього виду спорту поволі згасне. Необхідно проводити тренування та змагання. І мова йдеться не про те, щоб діти мали змогу «поганяти м’яча» у вільний час. Організувати систематичні тренування, відповідний спортивний ріст юних футболістів під керівництвом кваліфікованих тренерів вдасться саме в Академії.  

Як виховати футболіста: тренер та учитель фізкультури

Уявіть шкільний урок фізкультури. У класі зібрані діти, серед яких є ті, котрі мають схильності до математики, гуманітарних дисциплін, ті, що чудово танцюють, співають, хто має чудовий фізичний розвиток. А перед  учителем стоїть завдання навчити цих дітей основ футболу, баскетболу, волейболу, техніки присідання, бігу, оцінити гнучкість і т.д. А щоб досягти результатів у будь-якому окремому виді спорту, зрозуміло, потрібні систематичні тренування саме з цього виду спорту.

Тренер навчить вихованців необхідних суто футбольних навиків, техніки гри, тактичних схем, постійно підвищуватиме рівень майстерності. Лише тренеру під силу виховати технічного футболіста.

Інфраструктура

Тренування юних футболістів у Жашкові розпочалися на спортивному майданчику для міні-футболу. Із настанням холодів заняття перенесено у спортивну залу школи №2.

Але тренувати футболістів лише на міні-полі чи в залі – значить приректи їх на те, що вони втрачатимуть форму: вийшовши на велике поле, у спортсменів виникає дезорієнтація – куди бігти й що робити, вони втрачають уміння бачити поле, не можуть оцінити свої рухові можливості, складність технічних прийомів, швидкість, на якій вони виконуються. За час матчу Ліги Чемпіонів дорослий футболіст в середньому пробігає 10 кілометрів. Розвинути такі показники витривалості на міні-полі не можливо.

Тому в Жашківській ОТГ відновлюють футбольне поле стадіону імені Юрія Гагаріна.

"Таких стадіонів, як Жашківський, на Черкащині є тільки два. У нас велика територія, яка передбачає футбольне поле, що відповідає європейським стандартам, два тренувальних, зелену зону. Щоправда, благоустрій стадіону не проводився дуже давно. Цьогоріч, як тільки районною радою було передано цей об’єкт на баланс міської ради, працівники стадіону і відділу культури, молодіжної політики, спорту і туризму – змогли розпочати його впорядкування. І в першу чергу зайнялися футбольним полем: вирівняли його, засіяли газонною травою, збудували комунікації та організували полив. Трава – краще покриття, ніж синтетичне, вона має амортизаційні властивості, які запобігають травматизму, - розповідає директор КУ «Стадіон ім.Ю.Гагаріна» Богдан Лавренюк. Маємо ще багато проблем. Привести до ладу 10 га площі, яка кільканадцять років належним чином навіть не обкошувалася – непросто. Технічної документації на будівлі, що на території стадіону, нам не передали, тому папери готуються з нуля. Але нам ішли назустріч багато людей. Підприємці, депутати, любителі спорту, ініціативні жашківчани – нашу ідею впорядкувати стадіон і відродити підтримували всі".

Без дитячого футболу дорослого – не буде

Без дитячого футболу дорослого – не буде, наголошує міський голова Ігор Цибровський.

– За два роки існування громади ми активно займалися розвитком дорослого і дитячого спорту, спортивного туризму, - каже він. - Наші команди з перетягування канату – кілька років поспіль підтверджують статус призерів України. Баскетбольна команда громади вперше за історію свого існування зайняла друге місце у Чемпіонаті з Черкаської області. У нас чудова база для розвитку атлетики, єдиноборств, як результат – маємо чемпіонів світу, Європи, всеукраїнського рівня. На організовані нами відкриті турніри із шахів, великого тенісу, боксу – з’їжджаються спортсмени з різних куточків України.

За інформацією Жашківської ОТГ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору