У «заручниках» ломбарду: черкащанка не змогла повернути викрадений телефон навіть з поліцією

14 березня 2018, 23:05

Черкащанка Ірина Слюсаренко знайшла свій викрадений мобільний в одному з місцевих ломбардів. Але після її звернення до поліції ситуація пішла за неочікуваним для жінки сценарієм. Правоохоронці нічого не змогли вдіяти і не повернули телефон власниці. Своїм обуренням жінка поділилася у соціальній мережі. Тисячі людей підтримали її історію. Виявилося, що вона не одна зіткнулася з подібною бідою. Подробиці ситуації дізнавався сайт vikka.ua.

Викликали поліцію, все за протоколом і на цьому робота наших правоохоронних органів закінчилась. Слідчий коротко пояснив, що ніхто телефон шукати не буде і у нього є важливіші справи", – написала черкащанка.

Жінка розпочала власне розслідування і знайшла свій телефон в одному з черкаських ломбардів поблизу ринку на вулиці Новопречистенській (колишня Сєдова).

"Стоїть мій телефон на продаж. Мені аж дух перехопило від радості: тільки виплатила за нього кредит. Викликала поліцію. Хлопці пояснили, що не мають таких повноважень. Порадили їхати до слідчого. Беру документи на телефон і їду, забігаю в кабінет до слідчого. Його відповідь убила. Сказав, що нічим не може допомогти і щоб зверталися до патрульної поліції", – повідомила Ірина Слюсаренко.

Вона знову викликала патрульних до ломбарду, але там телефон до рук не дали.

"Перевірили документи і з’ясували, що це все ж таки мій телефон. Після цього викликали слідчо-оперативну групу. Під чесне слово домовилися з ломбардом, що телефон нікуди не продадуть", –  розповіла потерпіла.

Ірина Слюсаренко пояснила, що після її звернень по справі призначили нового слідчого.

"Вона пообіцяла, що телефон заберуть, злодія знайдуть. Почалися мої щоденні дзвінки до слідчого і відмови з її боку. Через два тижні вона мені повідомила, що телефон продали наступного дня. А що далі вона мені пояснювала, я не розуміла, тому що від злості і безпорадності нічого не могла зробити. В голові не укладалося, як могли продати крадений телефон, що був у розшуку. В ломбарді дуже багато крадених речей, вони домовляються з поліцією, і не бояться ніяких законів", – написала постраждала.

Дописувачі соцмережі активно відреагували на пост черкащанки, який за лічені дні зібрав майже дві тисячі передруків. Дехто порадив у таких випадках давати хабара слідчим, а дехто поділився схожою історією.

"Викрали інструмент із автомобіля. Все за тією ж схемою: поліція, протокол, слідчий, нічого не шукаємо. За тиждень знайшли весь інструмент у тому ж ломбарді на Сєдова. Викликали поліцію, і все знову так само: в руки не дали, а через годину все пропало і за словами консультантів взагалі такого не було", – написала черкащанка Олеся Ніколаєнко.

"Також проходили: викрали електроінструмент, знайшли, забрати не змогли. Але за невелику нагороду працівники ломбарду запропонували інформацію про того, хто здав", – повідомляє Максим Кохась.

Декому з черкащан пощастило і саме завдяки працівникам ломбарду вдалося повернути вкрадену річ.

У моєї доньки вкрали телефон із дитячої коляски поблизу залізничного вокзалу. Ніхто не звертався у поліцію. Сама пішла по ломбардах у цьому районі і попросила повідомити,якщо принесуть її телефон. Через 6 годин телефон знайшли завдяки працівнику ломбарду. Викликали поліцію і злодія затримали. Нам про це повідомили і ми забрали телефон", – поділилася історією Оксана Бондар.

Кілька чоловіків запропонували у таких випадках просто забирати свій телефон з ломбарду і йти.

Однак, якби Ірина Слюсаренко самовільно забрала телефон з ломбарду, це б розцінювалося як крадіжка. Навіть якщо у неї є документи на цю річ. Про це  повідомив речник ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко.

"Ломбард не викрадав цю річ, а придбав її у законний спосіб. Телефон туди принесла людина, яка представилася власником телефону. Річ можуть вилучити і в процесі слідства тоді, можливо, буде доведено, що вона була викрадена. А якби жінка вкрала телефон з ломбарду, як їй радили, то було б вже два кримінальні провадження", – пояснив він.

Також Дмитро Грищенко зазначив, що для того, щоб слідчий міг вилучити телефон у нього має бути дозвіл на обшук. Слідчі можуть потрапити до приміщення тільки за рішенням суду чи у разі, якщо власник організації дає тимчасовий доступ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору