У відсутності вакцин для щеплень у черкаських лікарнях Стадник звинувачує міністерство

03 червня 2015, 22:58

123-600x428

«Повноваження міського департаменту охорони здоров’я розповсюджуються лише на вакцини для попередження епідемій. Наприклад, взимку від грипу. Тоді вакцину можна купувати за бюджетні кошти, – прокоментував відсутність вакцин від інфекційних хвороб у черкаських лікарнях Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я черкаського міськвиконкому. – Всі інші щеплення лише через тендери Міністерства», пише Дзвін.

Нагадаємо, минулого тижня до редакції звернулась жінка, яку вкусив кліщ, однак необхідне щеплення у третій міській лікарні їй так і не зробили через відсутність необхідних препаратів, натомість запропонували придбати ліки у певній аптеці, яка “цим займається”.

Як пояснює ситуацію директор департаменту охорони Черкаського МВК Олег Стадник, на даний момент в Міністерстві всі керівники департаментів на стадії звільнення, тендерний комітет розпущений. Це призвело до того, що частина вакцин втратила сертифікацію.

«Зараз надходять скарги від батьків. Адже вакцинування дітей згідно календаря щеплень припинено. Наразі міністр озвучив один із планів реформи – всі вакцини, дозволені в Європі і США, будуть автоматично дозволеними в Україні, і їх можна буде придбати у будь-якій аптеці», – зазначив Стадник.

«Вакцинація – процес обов’язковий, він має відбуватися планомірно, не коли завгодно, а в залежності від віку, стану здоров’я людини. В Україні виконується на 46-50%, це страшенне невиконання, – коментує стан вакцинування медик, депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода. – Виною цього – тендерні процеси в Міністерстві. Я на 150 відсотків стверджую, що всі тендерні процедури, починаючи з Києва і закінчуючи нашою міською радою це тотальна корупція. Не виключено, що в ситуації з вакциною зиск мають і працівники митниці. Вважаю, що тендерне законодавство треба взагалі відміняти. А батькам завжди кажу, шукайте гроші і рятуйте свою дитину, життя і здоров’я важливіше. В аптеках всі необхідні вакцини можна купити по рецепту».

Поділитись

Коментарі

Вгору