У вересні у Черкасах запрацює новий шаховий клуб

19 серпня 2015, 07:32

1

Перший професійний шаховий клуб на початку вересня запрацює в Черкасах. Його відкриють у приміщенні колишньої тютюнової фабрики, що на вулиці Благовісній, 170. Майстерності гри та всім тонкощам цього інтелектуального виду спорту там навчатимуть дітлахів та дорослих віком від 5 до 22 років. Одночасно в новоствореній школі шахів зможуть навчатися до сорока вихованців.

Останніми роками в обласному центрі не було спеціально облаштованого місця, де б усі охочі могли вчитися цій справі – тренери з шахів організовували відповідні гуртки при загальноосвітніх навчальних закладах. Утім, такий підхід має деякі недоліки.

– Не всі дітки, які відвідують шахові гуртки в школах, приходять саме для того, щоб навчитися цій справі, – розповідає Тимофій Бодров, який очолить цей клуб та два останні роки ділився секретами гри в шахи в чотирьох навчальних закладах міста. – Деякі школярі приходили, аби провести час і не сидіти, наприклад, в групі продовженого дня. Тепер же різниця буде в мотивації, адже той, хто не захоче здобути ці знання, навряд прийде.

2

Ідею створення такого клубу в Черкасах підтримав і міський голова Сергій Одарич. Тривалий час йому не вдавалося знайти справжніх ентузіастів, які були б готові зайнятися цієї справою. Тепер же шаховий клуб в обласному центрі створять при міському багатопрофільному молодіжному центрі.

– Фінансування шахового клубу здійснюватиметься із міського бюджету. Насправді це не надто затратно, але, як на мене, дуже потрібно, – розповів міський голова. – Адже шахи – це надзвичайно важливий вид спорту, який розвиває мислення, логіку та пам’ять.

Учора Сергій Одарич навідався до майбутнього шахового клубу, аби перевірити наскільки він готовий до відкриття. На думку міського голови, там не вистачає деяких деталей. Зокрема, комп’ютера, проектора, ще однієї шахової магнітної дошки. Для відтворення особливого колориту клубу він порадив колективу доповнити його інтер’єр різноманітними фотознімками й ілюстраціями на тему шахів.

У новому шаховому клубі планують створити шість груп по 20 чоловік. Цієї гри їх навчатимуть троє професійних тренерів. Відкриття клубу вони називають не просто внеском у розвиток шахів, як виду спорту в Черкасах, а й у культуру та молодь у цілому.

– Шахи – це не лише спорт. Тут діти зможуть здобути й чимало знань, які допоможуть їм у подальшому житті. Зокрема, як знайти вихід зі складної життєвої ситуації, передбачити можливі перспективи чи труднощі, – наголосив у свою чергу Тимофій Бодров.

У планах тренерів – не лише вчити вихованців азів цієї гри, а й проводити там шахові турніри різного масштабу.

Коментарі

Вгору