Тальнівці починають звикати до енергії з відновлювальних джерел. Першим розпочав жити по-європейськи мешанець Здобутку Ростислав Столярський установив у себе вдома сонячну батарею, інформує Дзвін.
– Собі встановив і решті раджу, – каже чоловік. Розмовляємо на базі, де він продає будівельні матеріали, сільськогосподарську техніку та котли.
– Ось бачите ліхтар на стовпі, – показує. – Поверх нього – невелика сонячна панель. Вдень сонячні промені падають на неї. Вночі ліхтар освітлює територію. Термін придатності такого ліхтаря – 30 років. Я показую міській раді, як би вона могла зекономити бюджетні кошти.
На даху складу помічаю ще одну, цього разу велику панель.
– Так це побутова установка для трансформації сонячної енергії в теплову. Коштує досить дорого – еквівалентна 2 тисячам доларів. Принцип дії такий. На горі – сонячна панель. Далі – система, яка перетворює сонячну енергію в теплову. У трубах нагрівається антифриз, від якого – вода в котлі на 200 літрів води. Ось у цьому санвузлі весь час тепла вода. А нагріта вона – сонцем. Споживачам можна поєднати систему з домашнім котлом. Узимку це дасть близько 30% економії палива. Весною та восени ще більше – 70%. Влітку сонячна батарея здатна нагріти воду у великому котлі до потрібної температури цілком самостійно. Тобто без газу або вугілля чи дров.
Ростислав каже, що привчає тальнівців користуватися сонячними установками.
– Продаємо не тільки великі панелі й котли. Ось це невелика сонячна батарея, яка може освітлити одну або кілька лампочок. Вона відносно недорога й кріпиться на зовнішній стіні будинку. Люди купують, учаться користуватися в побуті, а потім переходять до великих сонячних батарей
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram