У Степанках завершують будувати нову амбулаторію

05 жовтня 2019, 09:33

У селі Степанки Черкаського району завершують зведення нової амбулаторії. Нині тут працює одна лікарня, збудована 1975 року. За словами медичної сестри Олени Манзик, приміщення потребує капітального ремонту. На якому етапі нині перебуває будивництво нового лікувального закладу та скільки лікарів там працюватиме, розповідає UA.Черкаси.

У майбутньому кабінеті лікаря електромонтажник Анатолій Точальник встановлює розетки.

- Щодо розеток і вимикачів, то вже практично закінчую. Мені залишився один блок встановити.

За словами виконроба Руслана Сердюка над зведенням будинку працювало 19 працівників. Розпочали будівництво у квітні і до майбутньої лікувальної установи підведено воду та електрику.

- На даний момент будівництво Степанківської амбулаторії в стадії закінчення: зроблено десь на 90% основних робіт.

Через дорогу від нової амбулаторії, працює ще одна. За словами медсестри Олени Манзик, сюди вона влаштувалася на роботу 25 років тому. Нині, каже, приміщення потребує ремонту.

- Стіни потріскані, все це видно, приміщення старе через те воно потребує капітального ремонту. Опалення є, але його недостатньо, ліміти існують на газове опалення і прохолодно.

У цій амбулаторії пацієнтів приймає сімейний лікар Віктор Гапоненко. Розповідає, що найчастіше до нього звертаються люди із респіраторними інфекціями та серцево-судинними захворюваннями. Щодня має по 2-3 виклики додому. І додає, потреба у новій амбулаторії є.

- Це приміщення побудоване на початку 1960 років не відповідає сучасним вимогам: ні по площі, ні по енергоресурсах. Нова амбулаторія має площу більшу, приміщень більше. Зараз у нас є дві медсестри, санітарочка є, переїдемо туди потихеньку і будемо там працювати у нових умовах».

Сільський голова Степанківської громади Ігор Чикаленко говорить, що на нову амбулаторію спрямували кошти у розмірі 6 мільйонів гривень. Замовником є управлівння капітального будівництва ОДА.

- Був відбір тих сільських і селищних рад, де будуть амбулаторії, ми долучилися до цього відбору, виділили земельну ділянку, провели геодезію, розробили детальний план забудови і передбачили кошти для співфінансування даного проекту.

Сільський голова додає, що до нової амбулаторії запросять працювати ще одного сімейного лікаря. Працюватиме і старе приміщення: там планують залишити стоматкабінет та облашувати опорний поліцейський пункт.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору