Сміляни, завантажені життєвими клопотами, не помічають, що у місті пишно зацвіло екзотичне дерево – катальпа. У індіанців майя це дерево було овіяне легендами та казками та вважалося деревом щастя, пише "Сміла.City".
У Смілі катальпа росте в центрі біля Торгового дому (напроти бібліотеки), на бульварі Бобринського та на околицях міста. Катальпа родом із лісів Північної та Південної Америки, Азії. На територію Європи та України 13 різновидів цього дерева потрапили з Америки, азіатських країн, Японії та Китаю в середині 19 — на початку 20 століття.
Спочатку катальпу вирощували в ботанічних садах, поступово дерево було адаптоване до нашого клімату. Завдяки великому листю і оригінальним квіткам, катальпа (дерево або чагарник), користується попитом у садівників. У індіанців племені майя ця рослина була овіяна легендами і казками, вважалася деревом щастя. Листя катальпи часто мають форму серця. Саме таке листя в індіанських казках уособлювало серця воїнів. Квітки у дерева дуже ароматні. Це великі дзвіночки, частіше білі, з цятками і смужками. Цвітіння досить тривале, припадає на червень - липень. Після відцвітання з'являються плоди — стручки. В ареалах природнього проживання катальпа може досягати висоти 40 метрів.
Деякі види катальпи є джерелом цінної деревини, схожої за характеристиками з деревиною дуба. Але у садівників України катальпа отримала визнання саме завдяки привабливій зовнішності, прекрасним квітам, химерним плодам.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram