У Смілі перевірять лікарню колишнього радіоприладного заводу (фото)

15 червня 2015, 09:46

1

Медсанчастина №14, яка знаходиться на мікрорайоні РПЗ, буде ретельно перевірена за ініціативи смілянської влади. Таке рішення було прийнято керманичами міста після їх зустрічі з Президентом асоціації «Партнерство з Україною «Два Люксембурга» пані Марі-Франс Барб’є-Матіс, яка нещодавно перебувала у Смілі з офіційним візитом, інформує Сміляночка.

Пані Марі-Франс Барб’є-Матіс є волонтером, яка вже протягом 20 років допомагає медсанчастині №14 та обласній психіатричній лікарні.

2

Ще на початку 90-х років у Бельгії за ініціативи Марі-Франс була створена асоціація «Партнерство з Україною «Два Люксембурга», метою якої стала фінансова та медико-технічна підтримка смілянської лікарні.

Два десятиліття бельгійська асоціація допомагала СМЧ№14. Члени асоціації у Європі безкоштовно збирали речі, які потім реалізовувались на аукціонах, а гроші надсилалися у Смілу лікарям на підтримку міської медицини, про це розповіла Марі-Франс під час зустрічі з міською владою.

3

Окрім цього асоціації вдалося вмовити певну кількість європейських лікарень допомогти смілянам з медичним обладнанням. За весь час до Сміли було спрямовано чотири потужних «медичних караванів» і безліч відносно невеликих передач.

У лікарню спрямовували все: два повністю обладнаних сучасних операційних блока, томографи, рентгени, ліжка, меблі, дрібне медичне обладнання та багато іншого.

4

Аби майном не заволоділи злодії, розповіла Марі-Франс, асоціація надавала обладнання формально у безкоштовне користування, а не як гуманітарну допомогу.

Як не дивно, але усі роки співпраця між СМЧ№14 та бельгійцями була безпосередньою та відбулася без участі влади. На практиці лікарі розповідали, що їм потрібно, а асоціація збирала цю допомогу та надсилала.

5

Звістка про можливе закриття медсанчастини дуже занепокоїло Марі-Франс, яка звернулася до українського посольства з відповідним листом, а пізніше прибула до України з особистим візитом.

Головною тривогою керівника бельгійської асоціації стало питання, де саме усе майно, яке надавалося медикам та яка його подальша доля.

6

За домовленістю сторін, асоціація «Партнерство з Україною «Два Люксембурга» надасть у міськвиконком усі наявні документи стосовно обладнання, яке надавалось в користування, а міська влада розпочне процедуру перевірки та пошуку медичного обладнання.

За попередніми розрахунками, уся допомога бельгійської сторони обчислюється мільйонами.

7

З червня поточного року асоціація «Партнерство з Україною «Два Люксембурга» вперше за два десятиліття зупинила свою діяльність по підтримки медичної галузі Сміли.

У разі позитивної перевірки, яка виявить існування переданого медичного майна, Марі-Франс готова співпрацювати в питанні спільного користування наявним обладнанням, про це проінформувала бельгійська сторона.

8 9 10

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору