У Смілі виникла значна напруженість між воєнкоматом та головами ОСББ, про це редакцію повідомили безпосередньо деякі голови об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, повідомляє "Смеляночка".
Конфронтація виникла на ґрунті необхідності здійснювати особисте вручення смілянам повісток у військкомат.
Голови ОСББ вважають, що їх несправедливо зобов'язують ходити і вручати по квартирах повістки до військкомату бо вони є приватною організацією, яка займається виключно питанням обслуговування будинків та не має відношення до діяльності паспортного столу або листоноші.
Така позиція керівників ОСББ є результатом реакції населення на обов'язок чоловіків з’являтися у військкомат. Нажаль, як сповіщає редакцію джерело, переважна кількість смілян не бажають йти до військкомату. Мешканці будинків дуже агресивно поводяться під час намагання вручити їм документ. Переважна більшість або благає керівників ОСББ зробити відмітку, що їх не вдалося застати вдома, або вдається до грубощів та принижень.
Важливо врахувати, що голова ОСББ є робітником, найнятим на роботу безпосередньо мешканцями будинку які довірили йому займатися господарськими справами. Тобто відношення між головою ОСББ та мешканцями є довірливими. На додаток мешканці є ще і прямими роботодавцями.
По суті, виникла ситуація, коли найманий робітник (голова ОСББ) зобов'язаний зробити дії проти свого роботодавця (мешканця) та, звичайно, втратити його довіру. Грубощі, сльози, погрози – все це є результатом повної недовіри населення та небажання чоловіків йти до лав збройних сил.
- Нехай самі йдуть до людей та розмовляють, - розповідає виданню джерело.
На останній нараді представники військкомату забажали від ОСББ аби ті надали списки всіх фактично проживаючих мешканців їх будинків, але за неофіційною інформацією, голови між собою домовилися не робити таких дій, оскільки збирання та поширення персональної інформації заборонено законами України.
У свою чергу військкомат посилається на пункт 9, статті 38 закону «Про військовий обов'язок і військову службу», який викладений у наступній редакції:
«Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків повинні своєчасно подавати необхідні відомості про призовників і військовозобов'язаних відповідним районним (міським) військовим комісаріатам, виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад, на які покладено ведення обліку призовників і військовозобов'язаних, стежити за виконанням призовниками і військовозобов'язаними правил військового обліку, а також сповіщати їх про виклик до військових комісаріатів.»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram