20 квітня 2018 року сесійна зала Шполянської міської ради ледь умістила всіх охочих почути, познайомитися й поспілкуватися з гостем громади - Миколою Зубковим - заслуженим працівником освіти України, автором багатьох праць із мовознавства, викладачем НУ «Львівська політехніка», який завітав у географічний центр території України на запрошення Шполянської міської ради.
Захід зініціювала директор комунального закладу «Шполянський центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області, волонтер Лілія Усик.
Ще в лютому цього року в мережі Facebook Лілія Олександрівна започаткувала спілкування з автором єдиного й унікального видання «Кобзаря» без цензури. Цю книгу вона придбала в місцевому магазині, тому й мріяла познайомитися з її автором- Зубковим Миколою Григоровичем, який повернув справжнього Тараса Шевченка, Кобзареві оригінальні тексти.
Завітавши лише на кілька годин у Шполу, мовознавець відвідав заклад дошкільної освіти №1 «Ялинка», у якому директор Юлія Кравченко провела цікаву екскурсію, а пан Микола пригадав роки акторства, коли залюбки доводилося грати роль Діда Мороз, розважаючи малечу в садочках Харкова.
Гість був вражений домашнім затишком, охайною територією, багатством і різнобарв’ям наочних матеріалів патріотичного, фольклорного спрямування, виготовлених руками працівників. Наступна зустріч із педагогами, старшокласниками, жителями громади, які є частими учасниками культурно- мистецьких заходів, що проводить Шполянська міська рада, подарувала незабутні хвилини спілкування із цікавою людиною, ерудитом у царині мови, автором більше 50 публікацій, упорядником словників, підручників, довідників та подарункового ювілейного видання «Кобзаря», який уперше з’явився з нагоди 200- річчя з дня народження Тараса Шевченка.
По-народному жваві й натхненні любов’ю до рідної мови звучали слова Миколи Зубкова про маловідомі факти з життя поета, линули невмирущі рядки творчості Кобзаря - саме ті, які він залишив нащадкам, причому без царської чи радянської цензури, яка довгі роки приховувала від нас справжні перлини. У фіналі зустрічі Микола Зубков прочитав власного вірша, залишив на згадку свій підпис з побажаннями у власних словниках, які принесли шкільні бібліотекарі НВК №2 та №3 Наталія Гродзь і Любов Слободяник, а також в унікальному «Кобзарі».
За повідомленням Шполянської міськради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram