На Шполянщині зросла кількість звернень населення до медичних працівників територіальних громад з укусами іксодових кліщів. Цьогоріч зареєстровано 8 випадків захворювань на хворобу Лайма, з них – 6 виникло в серпні цього року у мешканців приватного сектору Шполи.
Фахівці просять шполян бути обережними та пояснюють, що в природі наявні сприятливі умови для швидкого розмноження кліщів та збільшення їх кількості, життєздатність зберігається до пізньої осені. Захворювання виникає через 7-14 днів після укусу. Ранні ознаки – специфічна еритема розміром від 1 до 60 см. на місці укусу або ж на інших ділянках шкіри. Хвороба на ранніх стадіях може протікати і без змін на шкірі, з’являється озноб, головний біль, слабість, сонливість, сухий кашель, лихоманка –симптоми, які потерпілим від укусу кліщем, сприймаються як гостре вірусне респіраторне захворювання.
Однією з неодмінних умов збереження здоров’я при укусах є своєчасне видалення кліща та звернення за медичною допомогою. Відсутність лікування призводить до інвалідності потерпілих.
За інформацією Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram