У школах України з’являться офіцери освітньої безпеки: проєкт планують втілювати й на Черкащині

19 січня 2024, 19:25

В українських школах, які розташовані в регіонах, наближених до зони бойових дій, або межують з росією чи Білоруссю, працюватимуть офіцери освітньої безпеки. Такий проєкт в майбутньому планують втілити й на Черкащині.

З 22 січня цього року правоохоронці працюватимуть у понад 400 закладах загальної середньої освіти в дев'яти регіонах України. Поки триває відбір кандидатів на посаду офіцерів Служби освітньої безпеки та їх навчання у школи Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Рівненської, Сумської та Чернігівської областей. На варту заступлять чинні правоохоронці з лав Національної поліції.

Проєкт "Офіцер СОБ" планують втілювати й на Черкащині. На території області розташовано 456 закладів загальної середньої освіти які, відповідно до рішення Черкаською ОВА, мають право здійснювати очну та змішану форму навчання. Наразі в них проводиться обстеження приміщень та складаються відповідні акти, надаються пропозиції щодо посилення заходів безпеки.

Кандидатів на посаду офіцерів Служби освітньої безпеки відбиратимуть за конкурсом з-поміж цивільних осіб, які продовжуватимуть службу в лавах Поліції охорони. Вони мають пройти медичний огляд, поглиблене психофізіологічне обстеження та співбесіду. Потім відібрані кандидати проходять спеціалізовану підготовку протягом чотирьох місяців у навчальному закладі системи МВС та двотижневу практику в навчальному закладі.

Зазначимо, що підґрунтям створення Служби освітньої безпеки є Концепція безпеки закладів освіти, схвалена Кабміном Міністрів України від 7 квітня 2023 року, за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, МВС та Національної поліції з метою запобігання можливим кризам та захисту дітей у прикордонних школах, враховуючи небезпеку ворожого обстрілу, ризик незаконного використання вибухівки та зброї, тощо.

Офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі, який, окрім поліцейських навичок, володітиме вміннями спілкуватися з дітьми, розумітиме їхню психологію, зможе запобігти безпековим ризикам і вчасно розпізнати, виявити і нейтралізувати загрозу життю і здоров’ю дітей, учителів і персоналу.

За інформацією пресслужби Управління поліції охорони в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору