Жителі села Гусакове Звенигородського району Черкащини проситимуть Верховну Раду не закривати школу в селі. Активісти вже тричі проводили акції протесту, пише gazeta.ua.
- До останнього нашу школу закрити чи реорганізувати не хотіли. У нас навчається 30 дітей. Приміщення велике, відремонтоване, тепле. Після закриття дітей змусять їздити до сусіднього села або у райцентр. Шкільного автобусу в нас немає. Люди живуть бідно, постійних заробітків немає. Гроші на харчування дитини в школі давати не зможуть, − розповідає Роман Поліщук, активіст.
- Закриття школи – смерть села. Прикриваються словом реорганізація, але насправді закриють. Говорять, що утримувати школу із 30 дітьми дорого. Крім нашої, ще зникне 5 шкіл району, − говорить Віра Харченко, директор гусаківської школи.
- Дітей доведеться віддати навчатися у місто. Я вчилася у звенигородській школі. Село і місто несумісні. Будуть плювати і тикати. Вчителі уваги не звертатимуть. У селі в нас гарна школа. Ми здаємо кошти на ремонт, є спонсор, який допомагає. Є пластикові вікна, євротуалет", − розповідає Наталія Лисенко, жителька села.
У районній раді говорять, що утримувати сільську школу дорого. Допомоги з державного бюджету не вистачає. Тому змушені реорганізовувати та закривати навчальні заклади.
"Ми категорично проти закриття і реорганізації шкіл. Але коштів на утримання немає. Зокрема, школа у селі Гусакове має 30 учнів. Її забезпечувати дорого. Держава виділяє на кожного учня 9 тисяч гривень, а сільській школі потрібно − 29 тисяч. Тому в Гусаковому ми залишили лише 1-4 класи, щоб зекономити. Так само зробили у ще трьох школах району, а одну закрили зовсім", − пояснює Володимир Кучер, голова Звенигородської районної ради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram