У селі на Черкащині фельдшери і трактористи підкорюють театральну сцену (відео)

17 березня 2017, 14:30

На Черкащині у селі Квітки – на сцені тепер і механізатори, і трактористи і фельдшери. На репетиції бігають на перервах між посівною та прийомом хворих,  та радіють хобі як діти. Та й глядачів вистачає – бо подивитися на творчі здібності родичів приходить усе село, повідомляють Факти ICTV.

За фахом медсестра, за покликанням - актриса. Алла Кисіль працює в амбулаторії рідного села. Каже, змалку хотіла допомагати людям, тож і вступила до медичного коледжу. Про акторство і не мріяла. Власний талант виявила випадково.

- Захворіла одна учасниця і попросили зіграти мене. Моя гра сподобалася. Так я стала сільською актрисою, - розповідає Алла.

До репетицій та вистав жінка встигає і хворих прийняти, і на виклики поїхати.

Репетиції - двічі на тиждень. Нині працюють над п'єсою «Куди вітер віє» Степана Васильченка. Про події квітня 1918-го.

Реквізит, меблі шукають і підбирають самі. Костюми теж не купують, ексклюзивний постачальник - бабусині горища.

У репертуарі сільських акторів - зо два десятки переважно класичних творів.

- Це хоббі. Бо після роботи треба мозок розвантажити, а тут цікаво, - зазначає вчитель історії Василь Отзенкою. –Це трошки інша діяльність і вона позитивно впливає на мозок.

Театр у селі існує вже сорок років. Нині тут майже тридцять дорослих акторів і з десяток дітлахів. Усі за покликом душі. Найбільше вчителів, є медики, механізатори, продавці. Станіслав Шпунтенко тут і директор будинку культури, і керівник театру, і актор.

- Скільки люди пам'ятають, постійно був театральний колектив. На початку 90-х все трохи занепало і театральний жанр також. Я сюди прийшов на початку 2000-х і вирішив, що найперше потрібно відновити театральний колектив, - згадує директор Будинку культури, керівник народного аматорського театрального колективу Станіслав Шпунтенко.

Селу мати власний театр за щастя. Односельці стараються ходити на всі вистави, подивитися на рідних дітей, кумів, сусідів.

Торік колектив отримав звання народного. Його люблять і шанують. Цієї весни матимуть гастролі - у трьох сусідніх селах і в Черкасах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору