У прокуратурі запевняють, що відповіли на всі запити черкащан

24 липня 2014, 07:48

Органами прокуратури Черкаської області протягом поточного року вжито дієвих заходів щодо реалізації прав громадян відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформує прес-служба відомства.

Так, до органів прокуратури упродовж вказаного періоду надійшло 75 запитів на отримання публічної інформації. З них 60 розглянуто, а решта 15 направлено іншим розпорядникам інформації.

Переважно зверталися громадяни, громадські організації та представники засобів масової інформації.

Здебільшого вони стосувались питань досудового розслідування - 17, нагляду за додержанням чи застосуванням законів - 11, організаційно-розпорядчої діяльності і кадрових питань – 8, підтримання державного обвинувачення та представництва громадян і держави в суді - 4.

Згідно зі ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність органів прокуратури області, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувались.

Крім того, проведено перевірки додержання вимог вказаного законодавства іншими суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації.

Так, за І півріччя 2014 року прокурорами прийнято 14 постанов про проведення перевірок додержання законодавства про доступ до публічної інформації, за результатами яких розглянуто 22 подання про усунення порушень, а 5 посадових осіб притягнуто до відповідальності.

За порушення права на інформацію відповідно до вимог ст. 212-3 КУпАП прокурором складено адміністративний протокол, за наслідками розгляду якого судом до адміністративної відповідальності притягнуто 2 посадових осіб.

Органами прокуратури області постійно вживаються заходи щодо систематичного забезпечення інформування громадськості про результати своєї діяльності та роз’яснення порядку застосування прав громадян, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору