207 будинків у Черкасах облаштують приладами обліку тепла. Їхня загальна вартість становитиме 6 мільйонів 266 тисяч гривень. Щодо розподілу коштів, то половину коштів виділяють на листопад-грудень, тому директор підприємства «Черкаситеплокомуненерго» підняв питання про перерозподіл коштів, адже роботи варто провести в найближчі місяці, до початку опалювального сезону, пише Вечірка.
За європейськими нормами, кожен будинок має бути обладнаний лічильником тепла. За рахунок лічильника мешканець економить у середньому 10-20% коштів. Перелік адрес, за якими їх цьогоріч змонтують, затвердили рішенням виконавчого комітету.
За словами головного інженера «Черкаситеплокомуненерго» Володимира Зачосова, нині поуточнюють конструкторські проблеми.
Підприємство обслуговує 451 будинок у Черкасах. На сьогодні теплолічильниками обладнано 255 будинків. У решти 196 будинків треба встановити 207 лічильників тепла.
- Різниця обумовлена тим, що в деяких будинках на 6-7 під’їздів по 2-3 вводи теплових мереж, і на кожному вводі повинен стояти свій тепловий лічильник, - пояснив Володимир Зачосов.
Роботи зі встановлення теплових лічильників потрапили в план Соціально-економічного розвитку міста, тому за їх встановлення мешканці будинків не заплатять ні копійки. Минулого вівторка на засіданні комітету прийнято рішення про виділення коштів на проведення таких робіт.
- Наприкінці минулого року – на початку поточного підприємство за власні кошти, по інвестпрограмі встановили 84 лічильника, інші жителі будинків встановлювали за власні кошти, – зазначив Володимир Зачосов.
За словами керівника КП «Черкаситеплокомуненерго» Миколи Кушніра, після встановлення цих приладів обліку тепла, лічильниками будуть обладнані фактично всі будинки, які обслуговує підприємство. Їх – 451. Це дасть змогу мешканцям оплачувати тільки за ту кількість енергії, яку вони спожили.
Дотепер тривала підготовча робота – це й отримання технічних умов, вихід на місце по кожному будинку для вивчення реальної ситуації та вибір приміщення, в якому встановлюватимуть прилади обліку.
- Є проблемні будинки, будівлі старої конструкції, де тепломережа входить прямо в квартири і розводиться під підлогою. Можливо, будемо ставити лічильник у теплових камерах і виводити контролер, – зазначає Микола Кушнір. – Інша технічна проблема – транзитні тепломережі, тобто тепломережа заходить у будинок, проходить по будинку, в неї підключений кожен під’їзд і вона йде не наступний будинок. У такий спосіб за радянської влади економили, а тепер маємо проблему. Виникає потреба переключити два-три-чотири під’їзди на окрему тепломережу, тобто прокласти по підвалу окрему трубу, на якій встановити облік і переключити кожен під’їзд на неї. Будемо труби кидати по підвалу.
Це в основному будинки в Південно-Західному районі та на Митниці.
Аби убезпечити лічильники від вандалів, їх встановлюватимуть у вже існуючих теплових вузлах, які зачиняються на замок. Підприємство прийняло рішення включити це в роботи по монтажу. Одразу все робити під ключ.
- Половину будинків, в яких ми встановлюватимемо лічильники, вузли обліку тепла потрібно обладнати дверима. Надійні двері, запори, відповідні приміщення, де встановлюватимуть лічильники – ще одне питання, яке потрібно вирішити, – наголошує Володимир Зачосов.
У Черкасах близько десяти лічильників було розбито, з яких чотири, встановлені саме підприємством і шість, встановлених за кошти самих жителів будинків. Проблема дійсно існує, як приклад, у Києві за минулий опалювальний сезон 5 % просто вкрали.
Ціна питання
30-40 тисяч гривень складає середня вартість встановлення одного лічильника
6 мільйонів 266 тисяч гривень становитиме загальна вартість лічильників
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram