Щорічно у пологових будинках міста Черкаси спостерігається стабільна кількість ВІЛ-інфікованих жінок, які народжують — близько двадцяти. Проте упередженого ставлення серед медиків до таких пацієнток вже немає.
Про це під час круглого столу з медиками області розповів головний лікар КЗ “Черкаський міський пологовий будинок “Центр матері та дитини” Володимир Зеленько, інформує УНН-Центр.
“На сьогоднішній день спостерігається стабільна кількість ВІЛ-інфікованих жінок, які народжують — це 20-25 осіб щорічно. Якщо у перший час лікарі, які мали робити хірургічне втручання й знали, що це статус ВІЛ, то мали упереджене ставлення до таких пацієнток. Поняття переодягання для особистого захисту, утилізації матеріалів — все це було присутнє. На сьогоднішній день такого упередженого ставлення немає. У нас існує перша палата для таких пацієнток, достатньо працюють у центрах, щоб навчити медиків, як толерантно ставитися до ВІЛ-інфікованих, й така проблема вже подолана”, — розповів Зеленько.
Як розповідають медики, відсоток передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини також зменшився, завдяки введенню ефективного методу ранньої діагностики серед вагітних жінок. Якщо з початку 2000 року 29% новонароджених дітей були ВІЛ-інфіковані, то тепер відсоток значно зменшився, але лікарі ставлять перед собою завдання дійти до 0,1%.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram