Завдяки згуртованому професійному персоналу та сучасній апаратурі в Черкаському пологовому будинку на Конєва виходжують навіть глибоко недоношених дітей, інформує Діловий регіон.
«У місті вже знають, що коли народжується проблемна дитина, то краще везти роділлю до нас, на базу №2, бо ми тут доглянемо», – розповідає завідувач акушерського відділення КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері і дитини» база №2 Юрій Криворучко.
Свого часу навіть була думка зробити тут пологовий будинок із невиношування, але чомусь від цієї ідеї відмовилися. Хоча матеріальна і професійна база дозволяє. У відділенні для новонароджених встановлені сучасні японські кувези, які дають змогу виходжувати як глибоко недоношених, так і доношених дітей з вадами розвитку чи з травмами при народженні. Є необхідні апарати для забезпечення штучного дихання. Тому тут беруться доглядати малят із вагою від 500 грамів. За минулий рік тут урятували 95 діток. На жаль, цього року теж уже були маленькі пацієнти.
«Вирішальну роль відіграє людський фактор. Ці медсестри люблять свою роботу, цих діток. Без доброзичливого ставлення апаратура другорядна. І колектив формувався роками, напрацьовували відповідальне ставлення», – говорить Юрій Криворучко.
Втім, і апаратура, і професіоналізм безсилі, якщо немає необхідних ліків. Держава на ці потреби виділяє мізерні кошти – 7 грн. на одну жінку в день, а на дитину взагалі не передбачені кошти. Тому лікарі змушені шукати інші джерела фінансування, щоб забезпечити стабільне функціонування закладу. Таку можливість надає Черкаське обласне відділення Міжнародного фонду допомоги хворим із наслідками травм та захворювань.
«Фонд – це єдина можливість офіційно залучати кошти населення, і тому дуже велика допомога для нас. Державних коштів украй недостатньо. Тому співпраця з благодійним фондом виручає нас багато років. Ці гроші ідуть на медикаменти цим же хворим. І ми маємо можливість їх офіційно залучити», – відзначає головний лікар Центру матері та дитини Володимир Зеленько.
Також гроші благодійного фонду використовують на витратні матеріали для апаратури та проведення необхідних ремонтів, встановлення енергоощадних вікон, бо холод для немовлят неприпустимий.
«Ми приймаємо жінок різного соціального рівня і матеріального забезпечення. Але допомогу надаємо всім. І мусимо знаходити засоби», – зауважив Юрій Криворучко.
Зараз пологовий будинок база №2 працює за сучасними перинатальними технологіями: забезпечує індивідуальні пологові зали та післяпологові кімнати, можливість народжувати з партнером тощо. Свого часу цей заклад першим в області отримав від ЮНІСЕФ звання «Лікарні, доброзичливої до дитини». До речі, в Україні він був шостим.
Приміщення пологового будинку проектувалося і будувалося саме для сумісного перебування матері і дитини. Тому кімнати, де перебувають породіллі, мають усі зручності. Однак за стільки років уже приміщення потребує ремонту, а ліжковий фонд – заміни. Тож зараз заклад зацікавлений у допомозі спонсорів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram