У поліції розповіли, як черкащанам вберегти свій мобільний від крадіїв

28 жовтня 2017, 12:28

В сучасному світі напевно кожна людина є власником мобільного телефону. Ринок пропонує покупцям безліч моделей, які вирізняються своєю функціональністю, а відповідно і ціною але поряд із значним поширенням мобільного зв’язку постала проблема крадіжок самих телефонів. Значна кількість крадіжок мобільних відбувається в громадському транспорті та місцях значного скупчення людей, оскільки зловмисникові в такій ситуації значно легше наблизитися до своєї жертви, поцупити її річ та, відповідно, зникнути непоміченим, повідомляє сектор комунікації в Черкаській області.

У поліції пропонують черкащанам дотримуватися кількох порад, які  допоможуть зберегти мобільний телефон:

- не кладіть мобільний телефон у зовнішні кишені одягу;

- не давайте у руки незнайомцям свій телефон, пояснюючи відмову тим, що у вас немає коштів на рахунку або розряджений акумулятор;

- у громадському транспорті звертайте увагу на осіб, що знаходяться поряд з вами, якщо деякі з них викликають у вас підозру і сумніви – перейдіть на інше місце;

- пильно стежте за своїми речами, прямуючи вулицею, не потрібно демонстративно розмахувати ними, адже це найлегший спосіб для злочинця скористатися моментом;

- не залишайте речі без нагляду на тривалий час або у малознайомих людей.

Аби не стати жертвою пограбування та перешкодити зловмиснику вчинити злочин уникайте безлюдних, неосвітлених місць. У вечірній час краще ходити там, де більший рух автотранспорту та є перехожі.

Якщо у вас викрали телефон, не зволікайте та негайно звертайтесь за допомогою до правоохоронців, адже вірогідність затримання злочинця по «гарячих слідах» набагато вища, ніж через деякий час.

Для пошуку мобільного телефону правоохоронцям обов’язкові необхідно знати  ідентифікаційний номер телефону, що називається ІМЕІ-кодом. Тому власникам мобільних надзвичайно важливо зберігати документи на телефон, в яких вказується даний номер.

Повідомляючи до Національної поліції про крадіжку мобільного телефону, вказуйте детально та правдиво обставини, під час яких сталася подія. Та пам’ятайте, що згідно до статті 383 Кримінального кодексу України за надання завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору