У погоні за прибутком хасид-бізнесмен наражає уманську сім’ю на смертельну небезпеку

20 січня 2016, 16:13

1

Величезна яма, металеві штирі та вузенька стежина додому. 67-річний Микола Білоус вже  майже півроку живе у страху. Кожного дня його будинок може посунутися у прірву, яка виникла через будівництво, що проходить за декілька метрів від його помешканням. Оголений водопровід замерз, залишивши сімю без води… Дідусь вимагає перевірити законність проведення будівельних робіт. Проте попри усі норми по забудовах, хасид-бізнесмен має «індульгенцію» від обласної влади. Яка, не думаю про уманчан, дозволила хасиду будівництво, інформує Вечірня Умань.

Запрограмований конфлікт

В країні нова влада. В Черкаській області – новий губернатор. Але внутрішні конфлікти уманчан з хасидами загрожують виникненню спалаху антисемітизму… І заклали їх на десятиліття вперед. У той час, коли дозволи на будівництва видавалися в Черкасах…

2

67-річний Микола Білоус прожив у районі паломництва більшу половину свого життя. Виростив двох дітей, чекає на внуків. Його життя було тихим та розміреним. Проте все змінилося півроку тому. Біля його будинку за адресою вулиця Пушкіна, 58, розпочалося будівництво першої «офіційної» в районі паломництва забудови готельного типу, власником якої є іноземець. Історія один-в-один нагадує ситуацію з Соломоном Нахманом, який за сприяння Сергія Тулуба вибудував ціле наметове містечко, захопивши русло річки…

- Дозволу на будівництво в мене не брали - пригадує Микола Білоус. – Яму під фундамент почали копати просто під моєю хатою. Власник-хасид мене запевнив, що протягом двох місяців побудує опірну стіну. Хоча слова свого так і не дотримав. Коли викопали водопровідну трубу, мені забудовники пообіцяли, що до морозів її закопають. Тепер ми без води… Щодня донька носить нам воду 6-літровими бутилями…

Депутата міської ради Сергій Алєксєєв від «Свободи» такий вчинок бізнесмена-хасида обурює. Він закликає уманчан стати і відстояти права жителя району. Минулого року подібний заклик спричинив знесення частини наметового містечка. А раніше – паркану хасидів, що перекрив дорогу жителям багатоповерхівки…

3

Уманська влада буде відстоювати права містян

Лише з 1 січня 2016 року отримала право проводити будівельний контроль. До цього його здійснювала держава. Між собою хасиди розповідають, що вирішити питання з будівництвом в районі паломництва було просто. Як доказ – числені будівлі в районі, які виросли за останнє десятиліття.

Наразі ведеться набір до спеціальної комісії з будівельного контролю. Взяти участь у конкурсі може кожен.

- Декларацію на надання дозволу проведення будівельних робіт в місті надає Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області, - розповідає міський голова Олександр Цебрій. – На жаль, у міської влади не було повноважень, аби перевіряти законність проведених будівельних робіт в місті. Саме тому ми зараз створюємо власну  інспекцію архітектурно-будівельного контролю. Нині проходить конкурсний відбір її працівників. Лише коли буде сформована команда інспекції, ми зможемо контролювати всі будівельні роботи в місті та штрафувати порушників. Незалежно від того, хто він – іноземець чи уманчанин. Закон має бути один для всіх.

Хто в хасидів господар?

Поспілкуватися із власником забудови не вдалося. Нині він перебуває у Ізраїлі. Хасиди-сусіди запевняють, що всі будівельні роботи проводяться законно відповідно до будівельних норм. І є всі документи, які це підтверджують. Проте офіційно з боку хасидів коментувати ситуацію не хоче ніхто....

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору