У перші дні вересня черкаські школярі побачать довгоочікувану сучасну виставу

30 серпня 2018, 18:44
У перші дні вересня черкаські школярі побачать довгоочікувану сучасну виставу

Фото: Про все

Днями у Будинку культури ім. Івана Кулика відбулася відкрита репетиція грантової театральної постановки "Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків" за твором відомого українського письменника Всеволода Нестайка.

Виставу поставив у якості режисера актор Черкаського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка та натхненник Майстерні Актуальної творчості (МАТ ) Павло Гончаров. Вистава наповнена інноваціями, що робить її ближчою до сучасних дітей, які живуть у світі всіляких гаджетів. Наближає аудиторію і участь маленьких акторів та наповненість дійства музикою, піснями та спецефектами. До того часу, як глядач матиме змогу оцінити колосальну енергетику всіх задіяних у виставі на прем’єрному показі 1 та 2 вересня, головний постановник всіх секретів до кінця не видає. Але вже той факт, що Всеволода Нестайка ніколи взагалі не ставили та не екранізували, додає ще більшої зацікавленості побачити виставу, яка ламає стереотипи та є такою не схожою на "тюзівські" вистави минулого часу.

Проект "Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків" став одним із переможців програми виділення грантів у галузі культури від міського департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради. Для самого режисера та автора п’єси за мотивами твору Всеволода Нестайка — це не просто можливість реалізації, а здійснення його мрії, довжиною в 30 років.

У перші дні вересня черкаські школярі побачать довгоочікувану сучасну виставу

Фото: Про все

Павло Гончаров поділився, що сам вперше доторкнувся до цього чудового твору, будучи таким само юним, як актори-аматори, яких він задіяв у головних ролях . Пам’ятає, як йому сподобались основні постулати, які Нестайко намагався донести до юних душ. І протягом життя Павло час від часу повертався до цього. Коли вчився в театральному вирішив, що колись перекладе твір на сценічну мову та обов’язково поставить однойменну виставу. Отже чекав на реалізацію творчого задуму аж 30 довгих років. Можна уявити, як зрадів, коли дізнався, що таку можливість можна вибороти завдяки гранту, який було оголошено минулого року. Далі був час натхненної роботи і ось вже зовсім скоро його дітище побачать та оцінять юні глядачі.

— За цей час ми багато чого навчились! — розповідає головний винуватець довгоочікуваної події Павло Гончаров. — Ми писали пісні, придумували мізансцени, малювали та самі створювали декорації, монтували відео для заповнення сценічного простору об’ємом. Я вважаю Всеволода Нестайка найталановитішим українським автором, який творив для дітей та юнацтва. Він дуже тонко уловлює психологію дитини. І я намагався не втратити цієї людяної родзинки письменника. Моїм завданням було зробити так, аби нинішнє покоління теж знало Нестайка, дивилось його, читало. Бо все, що він нам відкриває, надзвичайно актуальне й сьогодні. Наприклад, конфлікт

Павло Гончаров залишив стилістику Всеволода Нестайка і єдине, що осучаснив, це замінив портфелі рюкзаками, а міліцію — на поліцію. Хоча й це не головне, бо "Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків" —унікальне сценічне втілення актуального для сьогодення твору про довіру до вчителів, дружбу, дбайливе ставлення до природи та всеперемагаючу силу Добра.

До речі, переможне Добро супроводжувало народження вистави від початку й до кінця. Цьому сприяло буквально все — і Будинок культури, і всі, хто захопився ідеєю та бажанням стати вагомою частинкою дійства, і бібліотеки міста, і книгарні, актори театру, просто друзі.

— Вистава буде двохактною, — відкрив завісу головний постановник, — і з великою фантастичною перервою, під час якої глядачі зможуть розважитись у холі Будинку культури, взяти участь у конкурсах та вікторинах, повеселитись до схочу. Словом, перше вересня для черкаських школярів дійсно обіцяє стати святом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору