У Пенсійному фонді розповіли, хто з черкаських пенсіонерів отримає підвищення пенсії

29 листопада 2016, 19:15
15280974_1103989579717809_669673466_n

Фото: Про все

86 відсотків пенсіонерів Черкащини отримали підвищення пенсії. Про це на прес-конференції розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Світлана Зінник. 

Вона зазначила, що підвищену пенсію черкащани отримуватимуть вже з грудня.

- Якраз зараз триває нарахування, і вже з 4 грудня пенсіонери почнуть отримувати пенсію в нових розмірах, - зауважила пані Світлана.

Водночас, за її словами, не всі особи пенсійного віку отримали підвищення. За даними управління, виплата пенсій в області здійснюється 416 тисячам черкащан, а підвищену оплату матимуть майже 360 тисяч. Річ у тому, пояснюють  в управлінні, що перерахунок індивідуальний і залежить виключно від складової кожної пенсійної справи.

- Всі говорять про підвищення пенсій, але немає законодавчого акту щодо зміни самої формули обчислення пенсій. Є закон про бюджет, який передбачає мінімальні соціальні стандартні. Зокрема, йдеться про прожитковий мінімум для непрацездатних громадян, який з травня був 1130 гривень, а тепер зріс на 117 гривень, тобто на 10 відсотків. А розміри пенсійних виплат у більшості пенсіонерів визначаються саме від прожиткового мінімуму. Зокрема, якщо пенсія призначена за загальним законом (за віком, по інвалідності тощо), то визначається від стажу і заробітної плати. Передбачено, що, коли пенсію призначили до жовтня 2011 року і є стаж 20 і більше років у жінок і 25 і більше – у чоловіків, то розмір пенсії не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум для непрацездатних громадян. І таким пенсіонерам із 1 грудня розмір пенсії буде підвищено саме на 117 гривень. Якщо пенсію призначали після жовтня 2011 року, то стажу необхідно мати 30 років для жінки і 35 – для чоловіка, - розповідає перший заступник начальника управління Анна Вовкогон.

У Пенсійному фонді уточнюють, що підвищення не стосується працюючих пенсіонерів. Їм перерахунок робитимуть вже після звільнення з роботи.

Загалом пенсійний фонд Черкащини після підвищення склав 725 мільйонів гривень.

Детальніше - ТУТ.

Коментарі

Вгору