У Нацбанку анонсували зростання цін на пальне

07 листопада 2023, 07:46

В Україні пальне буде стрімко дорожчати до кінця 2023 року. Однак вже з наступного року ціни мають стабілізуватися.

Про це повідомляє Uworld.news з посиланням на НБУ.

Як зазначається, зростання цін на пальне очікувано відновилося (на 6,2% у вересні). Причинами цього, передусім, є повернення повного оподаткування, а також зростання світових цін на нафту.

Згідно з даними Нацбанку, у короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться. Це матиме непрямий проінфляційний вплив на вартість інших товарів та послуг. Однак, як повідомляється у звіті, з наступного року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню вартості нафти у світі.

Ситуація з пальним в Україні

До повномасштабної війни Україна імпортувала понад 70% споживаного пального. У 2021 році з росії надходило 30% автогазу та 25% дизпального. Також значним постачальником пального була Білорусь. З початку вторгнення уряд заборонив прямий імпорт із країни-агресорки та її посібника.

Навесні 2022-го була паливна криза з кілометровими чергами до автозаправок. Щоб подолати її, уряд скасував цінове регулювання, а парламент тимчасово скасував акциз і знизив ПДВ з 20% до 7%.

Втім, з 1 липня цього року податки на пальне повернулися на довоєнний рівень. Акциз на бензин зріс більш ніж удвічі – до 213 євро за 1 тис. л; акциз на дизпальне – на 40%, до 139,5 євро. Акциз на автогаз залишився на рівні 52 євро. ПДВ зросте з 7% до 20%. Повернення податків є вимогою МВФ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Чорнобаївець :

Як же так? Інфляції уряд сказав-немає, а пальне і електрика для людей за останні три місяці подорожчали суттєво…А це фундамент для формування всіх цін для населення. ..та й для промисловості також. А інфляція падає і ціни знижаються за словами пана Гетьманцева. От де парадокс………

Іван Мазепа :

Парадокс – це кредо наших недо кермувальників за всі роки незалежності.

Іван Мазепа :

Та щоб уже всіх чинуш стабілізувально гузно вигнило!!!!!

Oksana :

Да сколько можно??? Цены растут на все, а зарплаты нет. Как выживать то вообще? Обирают нас до последней нитки!

Вгору