У музеї на Луганщині оселиться черкаський янгол

26 грудня 2015, 15:49
IMG_0270

Фото Про все

У Черкасах діти разом з майстрами створюють янгола для Сходу. Його до Нового року доправлять до «Музею на крилах», що у місті Кремінна у чоловічому Свято-Сергіївському монастирі, що на Луганщині. Там вже зібрано понад півтисячі найрізноманітніших янголів з різних куточків України.

Черкаського янгола сьогодні створювали у Галереї мистецтв. Як правильно його робити, детально пояснювала голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова.

Вона розповіла присутнім, що сам «Музей на крилах» було відкрито буквально нещодавно - 25 листопада 2015 року. Там уже є янгол і від Надії Савченко.

- Ідея створення музею належить маленькій дівчинці Поліні Туфекчі, яка разом з мамою була змушена виїхати з окупованого Луганська до Кремінної, - переповіла історію створення музею черкаська майстриня. – А одного разу дівчинка промовила, що напевно всі ангели відлетіли, тому й розпочалася війна. Та якщо їх повернути, то з ними прийде і мир. Слова дитини схвилювали дорослих і вони втілили її задум у життя. Так і з’явився «Музей на крилах».

За словами Ольги Мартинової, черкащани також не могли стояти осторонь цього музею, тому напередодні новорічних свят вирішили, що там обов’язково має бути і янгол із Черкас.

IMG_0259

Фото Про все

- Ми хочемо, щоб янгол був суто черкаським. Тому й за матеріал обрали солому та кукурудзяні листочки, які зняті з качанів. У давнину саме ці матеріали широко використовували у побуті, - розповідає Ольга Мартинова. – І зараз у народному мистецтві йде тенденція повернення до природних матеріалів.

Над черкаським янголом майстри трудитимуться упродовж кількох годин, бо ж, кажуть, це клопітка і витончена робота.

- Попрацювати доведеться десь три-чотири години, - кажуть майстри.

За розмірами черкаський янгол має вийти до 50 сантиметрів.

Над створенням янголів для «Музею на крилах» нині трудяться і майстри з інших міст країни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору