У МОЗ пояснили причини високої смертності в Україні

16 жовтня 2021, 21:18

Міністерство охорони здоров'я очікує пікових навантажень на систему охорони здоров'я у другій половині листопада.

Про це в ефірі "Українського радіо" сказав заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Коментуючи високі показники смертності внаслідок COVID-19 останніми днями, він зауважив, що це пов'язано, з тим, що нині поширений штам "Дельта", який є більш агресивним і заразним.

- Перш за все, ми стикнулися з епідемією, яка викликана штамом "Дельта", і він більш агресивний, контагіозний, тобто передається швидше від людини до людини. Він дійсно вимагає частішої госпіталізації. І те, що ми бачимо, — доволі велика частка населення, яке лікується на амбулаторному етапі, пізно звертається за госпіталізацією, - заявив заступник міністра.

За його словами, часто пацієнти запізно звертаються навіть до сімейного лікаря, що також призводить до ризику смерті.

Кузін наголосив, що протоколи лікування коронавірусної хвороби при зараженні різними штамами однакові. Але звернути увагу потрібно на те, що перебіг хвороби є агресивнішим і швидшим.

- Якщо раніше від часу інфікування до появи перших симптомів COVID-19 було близько 7 днів, зараз цей час скоротився - 3, 4, 5 днів максимум. Дуже швидко погіршується ситуація. Може бути таке, що впродовж однієї доби людина, яка мала адекватну сатурацію, тобто насичення крові киснем, — цей рівень падає до низького, і людина потребує термінової госпіталізації, — зазначив Ігор Кузін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору