У Черкаській області 70% випадків порушень прав людини фіксують у місцях позбавлення волі.
Про це повідомила регіональний представник уповноваженого ВРУ з прав людини Леся Валяєва, пише УНН-Центр .
За її словами, найбільше права людини порушують у місцях несвободи: слідчих ізоляторах, в'язницях, психіатричних закладах, будинках-інтернатах, притулках для громадян похилого віку та інших закладах.
З місць позбавлення волі, приміром, звертаються зі скаргами щодо застосування сили або тиску за допомогою інших методів: ненадання належної медичної допомоги чи мобільного зв'язку з рідними.
"Є люди, які дійсно потребують допомоги. Але є й ті, які маніпулюють, щоб скоротити термін ув'язнення чи арешту. Можуть симулювати проблеми зі здоров'ям", – розповіла Леся Валяєва.
Вона також зазначила, що чимало скарг надходить від активістів стосовно проблем з доступом до публічної інформації. Крім того, звертаються щодо оприлюднення персональних даних без згоди особи. Усі інші справи, за її словами, є унікальними.
"Був випадок квартирного рейдерства щодо бабусі, вона залишилася без дому. Нещодавно звернувся хлопець, якому відмовили видати паспорт у зв'язку з відсутністю прописки, хоча це є не обов'язковим для отримання документу. Зараз через це він не може зареєструватися на ЗНО", – розповіла посадовець.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram