У Лисянці руйнуюься унікальні панно (фото)

15 березня 2017, 11:00

Фото з сайту viche.ck.ua.

Два унікальних мозаїчних панно, які прикрашають стіни лисянського районного будинку культури, - в плачевному стані і вимагають негайної реставрації. Про це заявив на засіданні громадської ради відомий у районі історик і краєзнавець Михайло Лаврега, пишуть "Вісті Черкащини".

За його словами, унікальність цих робіт у тому, що вони виконані корифеєм декоративно-прикладного мистецтва України, народним художником Степаном Кириченком і його донькою Оленою. Подібних ні на Черкащині, ні в Україні немає. З часу їх створення минуло вже 35 років, і мозаїка почала обсипатися.

Якщо не вжити термінових заходів, відновити композиції буде неможливо. Першим кроком до її збереження має бути прийняття районною радою на найближчій сесії постанови про включення мозаїчних полотен в перелік пам’яток культури і мистецтва.

 

Цікаво, що перший свій мозаїчний твір – портрет Шевченка, був пов’язаний з Черкащиною. Степан Кириченко виконав його ще в 1940-му році. Був учасником республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставок. Його мозаїка „Україна” експонувалася на Всесоюзній художній виставці в Москві, а також 1958 р. на Всесвітній виставці в Брюсселі, де була відзначена срібною медаллю.

Художник брав участь у монументально-декоративному оформленні Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві. Панно на фасаді палацу «Дружби народів» у Черкасах теж одна з його робіт. У Лисянці він працював з 1979 по 1981 рік. Помер Степан Кириченко 1988 року у Києві.

Фото з сайту viche.ck.ua.

Поділитись

Коментарі

Вгору