У Черкасах сьогодні, 10 жовтня, відбулася конференція, приурочена Дню ментального здоров’я.
Учасники панельної дискусії обговорили пріоритетні нині плани та напрацювання у сфері психологічних послуг та ментального здоров’я в області.
- У своїх рідних, друзів, знайомих ми нині часто запитуємо "Як ти?". І вкладаємо в це питання багато сенсу. Низка досліджень говорить про те, що українці зараз почувають себе гірше ніж 2 роки тому, це, безумовно, пов'язано і з повномасштабною війною. А ментальне здоров'я - важлива складова для щасливого життя людей, - зазначив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Нині, за його словами, особливу увагу варто звернути на психологічне здоров'я дітей, ветеранів війни та внутрішніх переселенців.
- Щоб ментальна допомога ставала доступнішою, нам потрібно залучати до цього лікарів первинної ланки, зокрема сімейних. У людський ресурс необхідно інвестувати, чути потреби населення. Нам потрібно відновлювати ментальне здоров’я для того, щоб мати сили працювати та просто жити в цей непростий час, - додав очільник області.
Перша заступниця голови Черкаської ОВА Наталія Кравченко зауважила, що потреба у розширенні допомоги у сфері ментального здоров’я вже давно визнана на усіх рівнях.
- У кожному районі, громаді та селі ми проводимо перевірку якості таких послуг. Наше спільне завдання - вчасно та фахово підтримати людей, надати їм необхідну допомогу, - розповіла Наталія Кравченко.
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я, радниця голови Черкаської ОВА Вікторія Шепіль наголосила на важливості впровадження ініціатив для збереження психологічного здоров'я в громадах.
- Близько трьох місяців ми активно працюємо і запроваджуємо послуги для підтримки ментального здоров'я. Воно залежить від різних факторів: соціальних, економічних тощо. У регіоні ми провели дослідження, щоб зрозуміти на чому зосередити більше уваги та де є якісь прогалини, - сказала Вікторія Шепіль.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram