У зв’язку зі сходженням снігового покриву, підвищенням температури повітря, у лісах Черкащини розпочався пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників, інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
Згідно з наказом Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства №11 від 06.03.2017р. «Про готовність лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2017 року» лісівниками Черкащини здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів.
З 7 березня в обласному управлінні, всіх лісгоспах та лісництвах, лісових пожежних станціях встановлено чергування відповідальних осіб протягом світлового дня, а також патрулювання лісової охорони в обходах.
Для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 11 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ та пристосованої техніки), 317 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Також, облаштовуються нові та проводиться догляд за існуючими мінералізованими смугами. Встановлюється та поновлюється наглядна агітація на протипожежну тематику (білборди, панно та ін.). Функціонують 15 телевізійних систем спостереження.
Цьогорічна рання весна принесла тепло, а разом з ним й масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів, що наносить величезну шкоду довкіллю. Найбільше лісівників турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.
Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством спалювати суху рослинність заборонено. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).
Лісівники закликають жителів Черкащини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, спільно дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram