У лікарнях Черкас гостро не вистачає медсестер: місто вирішило доплачувати їм зі свого бюджету

26 лютого 2020, 13:31

На даний момент відкрито більше 20 вакансій в одному тільки онкодиспансері Черкас.

Про це йдеться у матеріалі "Контракты.UA"

У лікарнях Черкас - гостра нестача молодшого медичного персоналу. Люди звільняються через важку роботи за мізерну зарплату. Журналісти побували в онкодиспансері, в якому зараз актуальні більше двох десятків вакансій медсестер. І спробували з'ясувати, чи можливо утримати кадри?

Наталя Басок працює медсестрою вже десять років. Роботу свою любить, але зізнається - все частіше думає про звільнення.

- Думала навіть з медицини йти, тому що двох дітей виростити на цю зарплату просто неможливо, -говорить Наталя.

Змінюють професію багато колег, кажуть медсестри, бо не витримують навантаження. А заробіток ледь вище мінімалки такої роботи не виправдовує.

- Одна медична сестра виконує роботу двох або, буває навіть, трьох сестер, - розповідає старша медсестра Аліна Косенко.

Через нестачу медпрацівників страждають і пацієнти. Чоловік господині Євдокії Пилипенко відновлюється після операції. Доглядає дружина сама.

Біля нього треба весь час бути, а вони не можуть поруч з кожним хворим весь час бути. Їх не вистачає. Їм дуже важко. Я бачу, що вони бігають, як ті бджілки. Тут прилетіла, тут полетіла, - зазначає Євдокія.

У Черкаському онкодиспансері дуже не вистачає медсестер. Уже цілих 25 вакансій тут відкриті.

Директор комунального некомерційного підприємства "Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради"Віктор Парамонов говорить, що це важка робота.

- Робота пов'язана з великими психологічними, фізичними навантаженнями. Робота, пов'язана з дуже строгим режимом дотримання правил інфекційної безпеки. Серед наших пацієнтів багато інфікованих різними хворобами, крім того, що у них є ще і рак, - комнтує директор.

В інших медзакладах міста ситуація не краща. Кожне п'яте місце молодшого персоналу вакантне. Щороку Черкаська медична академія випускає приблизно 500 медсестер і медбратів. І значна кількість їде працювати за кордон. Щоб утримати кадри, місто розробило програму матеріальних доплат для медпрацівників. По тисячі гривень щомісяця планують доплачувати і медсестрам, і лікарям.

Директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник розповів в новинах "Сегодня" на телеканалі "Україна".

- У цілому на цю потребу необхідно 38 мільйонів гривень до кінця року, і виконавчий комітет затвердив вже цю програму, - зазначив у коментарі Стадник.

Коментарі

Вгору