Екофест на узбережжі відбувся завдяки ініціативі директора ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП, депутата Черкаської обласної ради Олександра Воскобойніка. Захід реалізували спільно з Благодійним Фондом «МХП – Громаді» за фінансової підтримки МХП. Екологічний фестиваль відбувся з дотриманням усіх санітарних вимог.
До представників МХП нещодавно звернулось керівництво Леськівської ОТГ з проханням надати їм автомобіль для розв’язання комунальних питань. Як поділився Олександр Воскобойник , було вирішено подарувати громаді вантажівку та ще й паралельно влаштувати екологічний фестиваль. Ідея виявилась слушною і конче потрібною.
— Леськівське узбережжя — одне із найближчих і найулюбленіших місць відпочинку черкасців. Але той стан узбережжя, який ми побачили, взагалі був жахливий. Потрібно було діяти. Далі виникла спільна ідея з керівництвом ОТГ забезпечити громаду сміттєвими баками, щоб відпочивальники, по-перше, не розкидали сміття після себе, а по-друге, не везли його із собою до найближчого сміттєзбиральника в Черкаси. До речі, при в’їзді до села ми встановили спеціальні сміттєві контейнери для роздільного збору ТПВ.
Леськівський сільський голова Микола Бас підтвердив, що як тільки було впроваджено локдаун, на березі Дніпра у Леськах побували сотні людей. Уявити неважко, що вони після себе залишили.
— В основному це містяни, бо сільські люди мають ще й по господарству поратись, — зазначив він. — Звісно, люди були різні — хтось прибрав за собою, але більшість ще не навчилася цього робити. Тому ідея проведення у нас екологічної толоки була сприйнята схвально.
В основі екологічного фестивалю - змагання з популярного нині плогінгу — колективного прибирання територій на швидкість. 10 команд взялися за наведення ладу на улюбленій зоні відпочинку усіх черкащан. Гуртом вони повністю очистили від сміття багатокілометрову берегову смугу.Зареєстровані для участі у заході учасники підійшли до події більш ніж креативно. «Бджілки», «Green-school», «Даруй добро», «Натхнення», «Активні худячани», просто « команда ЦНАПу», «Худяківський народний театр» та інші ретельно готувались по події. В екофесті в Леськах також виявила бажання взяти участь команда „МХП-Урожай“, яка на рівних змагалась з іншими природолюбами.
Після руханки учасники фесту розбіглись по визначеним жеребкуванням секторам. Збираючи сміття вони мали його ущільнити, обов’язково розсортувати за фракціями та запакувати у різнокольорові мішки. Кожен колір відповідав окремому виду сміття. Підрахунок результатів для кожної із команд було покладено на „секундантів“.
За дві години екологічному десанту вдалося зібрати 225 один мішок сміття, одну батарейку, дві шини, два матраци та навіть телевізор. Загалом вийшло дві машини різноманітного мотлоху.
Після підрахунку результатів організатори фестивалю визначились із головним його переможцем. Перше місце посіла команда Леськівської сільської ради, якій вдалось зібрати 45 мішків ТПВ. Команда отримала диплом переможця та преміальний сертифікат на 4600 гривень. Ці кошти учасники команди дружно вирішили передати своїй громаді на розвиток спорту.
Так само вчинила команда МХП, яка передала свої „преміальні“ керівнику місцевого Будинку культури села Леськи на розвиток культури на селі.
Можна сказати, що на екофесті перемогли усі, хто не полінувався провести один із вихідних на користь громади. Всі заявлені команди отримали дипломи та грошові винагороди.
— Подібні фестивалі є традиційними там, де присутнє наше підприємство. У Леськах немає МХП. Сьогодні ми не переслідуємо якихось політичних цілей. Ми просто хочемо мотивувати людей інших громад не смітити. Прагнемо, аби люди свідомо йшли прибирати для себе самих. Не на суботник, а на екологічну акцію без примусу, — зазначив директор ТОВ „НВФ „Урожай“ Олександр Воскобойнік.
Ідея екофестів насправді не є новою для МХП. У минулі роки Благодійним фондом «МХП – Громаді» та ТОВ «НВФ «Урожай» було організовано та проведено кілька цікавих екофестів у різних об’єднаних громадах Черкаської області. За словами директорки Благодійного фонду „МХП - Громаді“ Тетяни Волочай, екофести стали одним із улюблених заходів в громадах. Вони мають великий сенс, бо дають можливість зробити акцент на екологічних проблемах у тому чи іншому селі.
Цьогоріч екофестиваль у Леськах розпочав низку толок, які протягом квітня відбудуться по всій Україні, де присутні підприємства Групи МХП.
Після прибирання учасники та гості заходу дивилися виступи місцевої самодіяльності та насолоджувалися співом гуртів «Крутий Заміс» і «Лемон Байт».
Ще однією родзинкою заходу став майстер-клас із скандинавської ходьби. Усі охочі мали можливість спробувати себе у цьому спорті. Леськівська ОТГ отримала в дарунок комплекти палиць для скандинавської ходьби, відтепер бажаючі можуть займатися та готуватися до «Спортфесту», який відбудеться у червні. Це ще одна ініціатива Олександра Воскобойніка, яка, сподіваємося, стане доброю фестивальною традицією. У межах «Спортфесту» планують встановити рекорд України з наймасовішого одночасного скандинавського руху.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram