У Краєзнавчому музеї відтворюють писанки 100-річної давнини

30 березня 2019, 12:26

У Краєзнавчому музеї відтворюють писанку 100-річної давнини

Проект „Ідентичність середньонаддніпрянської писанки» є спільним дітищем Черкаського обласного краєзнавчого музею та Черкаського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва. Триватиме він аж до Великодніх свят 2020 року. Проект планують завершити створенням нового каталогу писанок та інформацією про людей, які дадуть нове життя традиційному писанковому письму сторічної давнини.

Головна мета проекту — згадати та відновити разом із всіма бажаючими, зокрема, майстрами-писанкарями, автентичну писанку Середньої Наддніпрянщини. Власне, відтворення відбуватиметься за унікальним каталогом 1899 року, який зберігається у фондах обласного краєзнавчого музею.

У Краєзнавчому музеї відтворюють писанку 100-річної давнини

За словами завідувачки відділу етнографії музею Вікторії Наумчук, цей каталог, який містить опис та малюнки писанок, характерних для нашого краю, дійсно є на вагу золота. Бо екземплярів видання, яке було знайдене у Музеї сахзаводів та, вочевидь, належало колекції Бобринських, залишилось лише кілька. Потужний каталог на 176 сторінках демонструє приклади написання писанок у 2219 малюнках та 45 таблицях.

До речі, бібліотекар Черкаського обласного краєзнавчого музею Антоніна Каліжникова, тримаючи в руках книгу 120-річної давнини розповідає, що до Краєзнавчого музею вона потрапила у символічний час — 7 травня 1945 року. Про це свідчить обліковий запис.

На думку заслуженої майстрині народної творчості Ольги Мартинової, чимала кількість людей під час творчого пошуку, не замислюються над ідентичністю писанки. Участь у цьому проекті вона бере, щоб відтворити писанку сторічної давнини.

— Ми хочемо згадати писанку такою, якою вона може бути, — підкреслила вона. — Відтворити, ідентифікувати саме ту писанку, про яку, можливо, забули, загравшись в творчість.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору