У Черкаській області з початку 2020 року придбали лише 62 тис. м³ газоподібного та 183 тонн рідкого кисню. Коштувало це 4,6 млн грн. Водночас це найнижчий показник в Україні.
Загалом з початку 2020 року українські замовники, переважно лікарні, закупили через "Prozorro" кисню на майже 800 млн грн. Придбали 18,8 млн м³ газоподібного медичного кисню (це приблизно 3 мільйони 40-літрових балонів) та 25 тисяч тонн рідкого кисню.
Проблема з медичним киснем стоїть настільки гостро, що на початку квітня Міністрество охорони здоров’я дозволило використовувати технічний кисень для підтримки пацієнтів з коронавірусною хворобою, якщо його показники відповідають вимогам до медичного.
Вперше попит на кисень зріс у березні 2020, коли пандемія починалася. Проте ажіотаж вгамувався швидко — у травні витрати на кисень зменшилися понад вдвічі порівняно з квітнем. Влітку попит знову почав зростати, а осінь відзначилася різким стрибком. Тенденція до збільшення обсягів закупівель продовжилась і на початку 2021 року. Зокрема, у січні на медичний кисень витратили майже в 2,5 рази більше грошей, ніж у листопаді, який був попереднім рекордним місяцем.
На противагу цінам на більшість товарів, які використовують для боротьби з коронавірусом, ціни на медичний кисень були досить стабільними. Вони залежать від обсягів закупівлі і віддаленості замовника від постачальника. Медичний кисень складно перевозити, бо у газоподібному стані він вибухонебезпечний.
За інформацією пресслужби "Дозорро"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram