У кінці січня на Черкащині очікують епідемію грипу

19 січня 2023, 09:47

У Черкаській області спостерігають збільшення хворих на вірусні інфекції. І їхня кількість буде тільки зростати. Пік зростання рівня захворюваності на ковід та грип прогнозується на кінець січня – початок лютого.

Про це розповів директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач, у сюжеті Подробиць.

Збільшення кількості хворих на COVID-19 відбувається через низький рівень вакцинації населення.

«У нашій області 60% жителів не щеплені від коронавірусної хвороби. Тож умови для колективного імунітету не створено, і вірус активно циркулює», – зазначив Володимир Папач.

Утім ковід – не єдиний вірус, з навалою якого може незабаром зіштовхнутися область.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводиться дослідження зразків хворих. У половини інфікованих виявлено грип із агресивним штамом.

«52% – це грип типу А, 12% – це вірус SARS-Cov-2, який, як відомо, є збудником гострої коронавірусної інфекції, і 34% – це віруси , які є збудниками інших респіраторних інфекцій», – розповідає Володимир Папач.

Сплеск захворюваності обов'язково буде, переконаний головний державний санітарний лікар області. І, можливо, доведеться зіштовхнутись з епідемією грипу, яку очікують наприкінці січня, на початку лютого.

«Найефективнішим методом профілактики грипу, як і ковіду, є вакцинація», – наголошує Володимир Папач.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору