У Холодному Яру втретє провели “Родинну Колиску для захисників” (ФОТО)

28 жовтня 2024, 17:45

У Мельниках на Чигиринщині відбувся фестиваль «Родинна колиска для захисників». Учасники заходу пекли хліб у печі, долали дистанції у мішках та тачках, співали народних пісень та емоційно відновлювались у колі рідних та знайомих.

У межах мистецько-патріотичного фестивалю «Крутий заміс» зібрали 57 ветеранів, військових та членів їхніх родин. Загалом запрошення взяти участь у цьому родинному заході отримали понад 400 людей зі всієї Черкащини. На «Родинну Колиску для захисників» в Мельники з’їхалися представники громад, які сформували 13 команд для участі в конкурсах та змаганнях, народні майстри та справжні поціновувачі заходів «Крутого замісу», які не пропустили жодного фестивалю від часу його створення.

«Родинна колиска для військових» відбувається за підтримки Благодійного Фонду «МХП-громаді» і ГО «Патріоти рідного краю-Україна» в межах програми з реінтеграції та реадаптації захисників «МХП-поруч». Головна мета проєкту - всебічна підтримка військових, які проходять реабілітацію, їхнє емоційне перезавантаження в колі друзів та родин, відновлення через участь у майстер-класах та конкурсах.

Цього разу організатори заходу доклали зусиль, аби облаштувати якомога більше цікавих локацій з різноманітними майстер-класами та конкурсами. Так, на восьми головних локаціях можна було спекти хліб у печі (за автентичним рецептом на заквасці) разом з Артуром Жуковським, створити ляльку-мотанку з майстринею Світланою Романчою, спробувати себе у ткацтві під уважним наглядом Поліни Леус або у різьблені по дереву та виготовленні виробів з глини на майстер-класах Сергія Хоменка, музиканта та гончара Олександра Линника, знаного на Черкащині народного майстра Сергія Радька. У зоні релаксу можна було поспілкуватись з відомим казкарем та письменником Сашком Лірником. Представниці Черкаського обласного краєзнавчого музею — Ірина Жучок та Тетяна Григоренко — приміряли на бажаючих автентичний одяг та розповідали про той чи інший предмет традиційного українського вбрання.

Команди від громад брали участь у квесті, співали народних пісень, долали дистанцію у мішках та тачках, складали назву із пазлів. Найменші учасники заходу традиційно шукали міфічного сонцезавра, пригощались солодкою ватою та попкорном. Всіх присутніх кухарі пригостили смачною кашею з димком та іншими смаколиками.

Керівник Центрального хабу компанії «МХП» Олександр Воскобойнік подякував присутнім ветеранам за можливість тримати міцним тил, жити та працювати.

- Це знаково - приїхати в серце Холодного Яру, відчути душею його Силу та атмосферу, яка надихає. Це захід про наших мужніх військових, про незламних людей, про справжніх патріотів та їхні родини, - підкреслив він. - Коли проводили «Родинну колиску для захисників» вперше, то пам’ятаю, військові спочатку почувались дуже стримано. І я б сказав кожен тоді був наче сам по собі. Зрозуміло, що вони травмовані морально, тож ми мали першочергове завдання - обігріти їх емоційно. Але по ходу запропонованих активностей та спілкування всі врешті перезнайомились. І я побачив, як в очах наших ветеранів загорівся вогник життя. Тоді стало зрозуміло, що ми все вірно робимо. Окрім цікавих завдань, в яких ми просили взяти участь під час заходу, обов’язково надаємо ще й необхідний юридичний супровід і допомагаємо такими чином оперативно вирішити важливі питання. Сьогодні на допомогу ЗСУ максимально залучені всі громади та максимально залучений бізнес. Більше того, мешканці громад також допомагають в міру своїх сил військовим. І донатами, і продуктами, які відправляють військовим на фронт.

За словами голови ГО «Патріоти рідного краю - Україна» та «батько» мистецького фестивалю «Крутий заміс» Юрія Романчі, все це потрібно робити, щоб військові демобілізовані і які працювали на підприємствах МХП, відчули турботу про них.

- Через цікаві майстер-класи та конкурси, вони відволікаються від тяжких спогадів та емоційно відпочивають. Заводять нові знайомства та створюють нове коло друзів. Ми хочемо, щоб вони набралися тут сил, вдихнули особливе повітря Холодного Яру.

Олександр Воскобойнік та Юрій Романча навели кілька прикладів, як проєкт «Родинна колиска для захисників» вплинув на життя ветеранів. Так, наприклад, Олександр Анатолійович на найпершому заході познайомився з одним із тяжко поранених воїнів, в якого було пошкоджено щелепу та були повністю відсутні зуби. Він йому допоміг через співпрацю з лікарями обласної стоматологічної клініки відновити необхідні функції. Тепер ветеран може їсти та говорити.

- Таких історій насправді дуже багато, - додав Юрій Романча. - Олег Музика з Червоної слободи… Ми з ним познайомились через соцмережу. Якось були на заході, влаштованому для ветеранів. Але тоді чомусь не познайомились. І тут він написав в тік-тоці про те, що ми виявляється сиділи з ним поряд на цьому заході. Побачивши мене в інтернеті, він вирішив познайомитись вже в цьому просторі. Олег зараз проходить реабілітацію, і сподіваюсь, що він почне ходити. Бо отримані поранення прикували його до візка. До війни Олег був фахівцем із точного землеробства. Тому Олександр Анатолійович сьогодні запросив його на роботу та пообіцяв всебічно підтримувати в адаптації до мирного життя.

Сергій Журіков з дружиною, дитиною та друзями, за його словами, приїхав провідати тих, кому допомагав ще на перших фестивалях «Крутий заміс». На його формі добре читається «Окремий загін старперів». Сергій пояснив, що так себе називає насправді Окремий стрілецький батальйон. Оскільки у ньому переважно воюють вже не молоді люди, тому й така назва. Сергій пройшов із побратимами через бої на Донеччині, Харківщині та Курщині. Ветеран поділився, що такі заходи дійсно потрібні — вони зближають родини та допомагають краще відновлюватись.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору