У Катеринополі в горі піску діти відкопали череп людини. Як інформують у поліції, місце, на якому діти знайшли давнє поховання, було закинутим, люди туди зносили сміття. За попередніми даними, похованню більше 100 років, скоріш за все, воно збереглось іще з часів війни, пишуть "Вісті Черкащини".
Начальник Катеринопільського відділення поліції Валентин Гірник, відповідаючи на запитання журналістів стосовно події, зробив припущення, що це можуть бути останки одного зі студентів, що загинули неподалік катеринопільсього залізничного переїзду саме в роки Другої світової війни.
Нещодавно минуло 77 років від дня цієї трагедії. 7 липня 1941 року на вантажний потяг із двома санітарними вагонами німецькі бомбардувальники скинули кілька авіабомб. Тоді загинуло 28 студентів і 2 викладачі, які їхали з Умані на Київ. Так прийшла війна в Катеринопіль, за 22 дні до окупації містечка (29 липня 1941).
Знайдені дітьми останки перепоховали на студінському кладовищі. Перепохованням опікувалася Катеринопільська селищна рада.
− Останки дуже старі. Ми поховали їх на студінському цвинтарі. Кому належать, невідомо, − повідомив селищний голова Катеринополя Іван Гегедош.
Власне, цим кісткам ще досить "пощастило". Катеринопільчани розповідають, що близько десятиліття тому біля студінського джерела валявся череп, яким діти довгий час грали у футбол.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram