Дисциплінувати відвідувачів місцевих лісових масивів вирішили у Катеринопільському лісництві Звенигородського лісгоспу. Для порушників тут встановили спеціальні приховані камери, потрапити до об’єктиву яких можна абсолютно того не підозрюючи.
Лісові камери, або так звані «фотопастки» здійснюють зйомку, реагуючи на рух. Сигнал про спрацювання камери відразу надходить на мобільний телефон, а отже лісівники можуть вчасно зреагувати у разі підозри про вчинення порушення. Або ж, зрештою, отримати відео- чи фотодокази злочину, адже усі знімки зберігаються на карті пам’яті.
За словами лісничого Катеринопільського лісництва Сергія Лисяного, завдають шкоди лісу не лише браконьєри та незаконні лісоруби. Найбільш активними та затятими є так звані «господарі», які взяли собі за звичку звозити сміття до лісу. Про цю проблему не так часто звикли говорити, однак її масштаби лісівники називають по-справжньому загрозливими.
- З появою камер, смітити в лісі стали набагато менше, - констатує лісничий. - Та й іншим порушенням такі камери дозволяють запобігати, оскільки змушують людей краще подумати про відповідальність за свої дії.
За словами Сергія Лисяного перші камери встановили у лісництві ще минулої осені, ще одну придбали кілька місяців тому. Така техніка є підмогою для лісової охорони. Камера здатна тримати заряд близько місяця та робити чіткі знімки об’єктів на відстані до 30-40 м.
Як зауважує директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко, на підприємстві неабияк цінують активних та ініціативних працівників - людей відданих своїй справі та готових підвищувати ефективність щоденної праці. Тож проти ініціативи лісничого Катеринопільського лісництва не заперечували. І як показав час – недарма, адже камери забезпечують і функції контролю і профілактики порушень.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram